Як правило, щороку під час проведення польових і земляних робіт відмічається сезонний пік виявлення населенням вибухонебезпечних предметів часів минулої війни, що в свою чергу призводить до зростання загрози загибелі та травмування людей внаслідок необережного поводження з ними.

Так незважаючи на заходи, які вживаються підрозділами Державної служби України з надзвичайних ситуацій у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, продовжують мати місце випадки загибелі і травмування населення внаслідок самостійного вилучення та розбирання вибухонебезпечних предметів.

Вибухонебезпечні предмети можуть бути виявлені всюди, де проходили бойові дії: в полях і присадибних ділянках, в лісах і парках, у воді річок і водоймищ, в будинках і підвалах та в інших місцях.

Вибухонебезпечні предмети, особливо часів війни, завжди становлять смертельну небезпеку, тому у  випадку виявлення вибухонебезпечного або зовні схожого на нього предмета необхідно:

Добре запам\'ятати місце виявлення вибухонебезпечного предмету, негайно повідомити до Горішньоплавнівського МС ГУ ДСНС України у Полтавській області,  за заявкою якого буде спрямована група розмінування для організації робіт з їхнього знешкодження), або в місцеву сільську чи селищну раду та в районний відділ міліції. До прибуття групи розмінування, місце небезпечної знахідки позначити будь-якими підручними матеріалами (гілки, кілочки, дріт, мотузки, шматки матерії, каміння, грунт  тощо) та виставити охорону.

Помітивши в будь - кого, а особливо у дітей, боєприпаси - негайно відбирати і, по можливості їх не транспортувати.

При виявленні вибухонебезпечних предметів категорично забороняється:

- розбирати, розпилювати боєприпаси, викручувати з них підривники,

витягати (виплавляти) з корпусів вибухівку;

- брати в руки, завдавати по них ударів;

- переносити або перекочувати їх з місця на місце;

- кидати в багаття або розводити вогонь над ними;

- збирати і здавати їх в металобрухт.

ПАМ\'ЯТАЙТЕ, ЩО В КОЖНІЙ АВІАБОМБІ, СНАРЯДІ, МІНІ, ГРАНАТІ, БУДЬ-ЯКОМУ БОЄПРИПАСІ СХОВАНА СМЕРТЕЛЬНА НЕБЕЗПЕКА ДЛЯ ЛЮДИНИ!

Начальник Горішньоплавнівського МС
ГУ ДСНС України у Полтавській області