Поїздка до США в рамках програми «Відкритий світ»

alt25 березня в малій залі виконкому відбувся брифінг заступника міського голови Ю.М.Мухи. Юрій Миколайович нещодавно повернувся зі США, де перебував 10 днів в рамках програми «Відкритий світ». Він був номінований Асоціацією міст Полтавщини для участі у конкурсі і, ставши його переможцем, мав можливість разом із 45 українцями поїхати до США. Програма «Відкритий світ спрямована на розвиток взаєморозуміння та співпраці між Сполученими Штатами, країнами Східної Европи, Євразії та Прибалтики. У рамках програми лідери регіонів мають можливість відкрити для себе принципи американської демократичної системи, відповідального врядування та ринкової економіки.

Протягом перебування у Сполучених Штатах делегація зустрілася з різними міськими посадовцями, громадськими діячами, представниками штатів та мали нагоду дізнатися про послуги, які надаються місцевими органами влади та урядами штатів, бюджетний процес, прозору фінансову відповідальність, розподіл надходжень від сплати податків та ефективність урядових програм. Перші два дні делегація провела у Вашингтоні, а зустрічі проходили в приміщенні Бібліотеки Конгресу США. Юрій Миколайович розповів про відвідання пам’ятника Тарасу Шевченку, який знаходиться в центрі Вашингтона. Група прибула сюди саме на другий день після 197 річниці від дня народження та 150-річчя від дня смерті Великого Кобзаря. Було дуже приємно побачити біля пам’ятника море квітів. До того ж, це чи не єдиний пам’ятник у світі , де Тарас зображений в молодому віці.

altДалі п’ять членів делегації, в яку входив Юрій Миколайович, перебували в столиці штату Джорджія – Атланті, де проживали в сім’ях. Господарі, які приймали Юрія Миколайовича - сім’я людей поважного віку – 72 та 73 роки. «Ми не чекаємо смерті – ми живемо кожним днем»,- так про сенс людського життя говорить американське подружжя.

На запитання про найбільшу цінність в житті американців, вони, як правило відповідають: свобода слова!

Юрій Миколайович відвідав місто Данвуд, яке є фактично аналогом нашому місту Комсомольську. Він побував на сесії міської ради, мав зустрічі з представниками громадських організацій, бізнесових кіл.

Ця програма перебування в США, зауважив Ю.М.Муха, надає можливість українським лідерам місцевого самоврядування налагодити взаємодію з американськими колегами, обмінятися досвідом та мати змістовний діалог задля кращого взаєморозуміння. Багато питань, з якими зустрічаються посадовці місцевого самоврядування в Україні, такі як економічний розвиток, прозорість та підзвітність урядування є актуальними також і для американських колег. Такі програми на місцевому рівні допомагають розширити стратегічне партнерство між Сполученими Штатами та Україною на місцевому рівні.