ЕВАКУАЦІЯ населення ПРОВОДИТЬСЯ у разі виникнення безпосередньої ЗАГРОЗИ ЖИТТЮ та заподіяння шкоди здоров’ю людини.

Передбачити те, що може трапитись і правильність дій  під час тієї чи іншої ситуації, означає підвищити шанси на виживання.

Під час оголошення евакуації не треба піддаватись паніці та метушні потрібно зберігати спокій.

Оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій здійснюється через мережу дротового мовлення, а також через місцеве телебачення та пересувні автомобілі, які оснащені гучномовцями. 

Для залучення уваги населення й підготовки до прослуховування мовного повідомлення про початок евакуації включаються електросирени, звучать часті переривчасті гудки підприємств, транспортних засобів. Це попереджувальний сигнал означає «УВАГА ВСІМ!». 

Почувши сигнал електросирени, потрібно негайно увімкнути радіоприймач або телевізор і слухати повідомлення про надзвичайну ситуацію та порядок дій. Тим, хто знаходиться на вулиці, слід зайти в установу, магазин, де попросити зробити теж саме.

На кожний випадок надзвичайних ситуацій підготовлено різні варіанти повідомлень. Упродовж 5 хвилин після подачі звукових сигналів передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію. Вислухавши повідомлення, кожний громадянин повинен діяти без паніки у відповідності з отриманими вказівками.

Якщо знаходитесь удома і оголошено евакуацію, залишаючи квартиру слід вимкнути освітлювальні та обігрівальні прилади, закрити водопровідні та газові крани, вікна та двері. Взяти із собою необхідні речі - «тривожну валізку», копії або оригінали важливих документів (паспорта, свідоцтва про народження дітей, автомобільних прав, пенсійного посвідчення, правовстановлюючих документів на нерухомість тощо).  Запакувати їх у водонепроникну упаковку.       Зібрати одяг по сезону, светр, теплі шкарпетки, змінну білизну, гігієнічні засоби, цінності, гроші та банківські картки, продукти харчування та воду на перший час.

Після цього непрацюючому населенню НЕОБХІДНО ПРИБУТИ на ЗБІРНІ ПУНКТИ ЕВАКУАЦІЇ (далі - ЗПЕ).

У місті буде розгорнуто 6 збірних пунктів евакуації:

- ЗПЕ №1 - Політехнічний коледж Кременчуцького національного університету ім. М.Остроградського (вул. Миру,6);

- ЗПЕ №2 - ЗОШ I-III ступенів №2 (вул. Молодіжна, 25);

- ЗПЕ №3 - СЗОШ I-III ступенів №3 ім. В.О. Нижниченка (вул. Добровольського, 27);

- ЗПЕ №4 - СЗОШ I-III ступенів №4 (вул.Конституції, 20);

ЗПЕ №5 - КП «Міський Палац культури і творчості» (вул.Миру, 16);

ЗПЕ №6 - ЗОШ I-III ступенів №6 (вул.Добровольського, 65).

- ЗПЕ № 7 Будівля клубу с.Келеберди (с.Келеберда), провулок Торговий, 1

- ЗПЕ № 8 Дмитрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів (с.Дмитрівка, вул.Молодіжна,7)

- ЗПЕ № 9 фельдшерсько-акушерський пункт с.Кияшки, вул.Лугова, 4

- ЗПЕ № 10 територіальний центр "Калина" в с.Кияшки, вул.Кооперативна, 1-А

 

Працююче населення прибуває на ЗБІРНИЙ ПУНКТ ЕВАКУАЦІЇ із керівником комісії з питань евакуації суб’єкта господарювання та списками своїх працівників. На суб’єктах господарювання з чисельністю працюючого персоналу менш як 50 осіб призначається особа, яка виконує функції зазначеної комісії. Списки працівників коригуються щорічно.

На збірних пунктах евакуації уважно слухайте та чітко виконуйте всі розпорядження посадових осіб евакуаційних органів.

Із збірних пунктів евакуації населення автотранспортом буде евакуйовуватись у безпечні райони розміщення згідно з маршрутами.

 

Відділ цивільного захисту, мобілізаційної роботи

та охорони праці виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області