Першої декади квітня відбулася виїзна нарада щодо прийому робіт з реконструкції гаража станції швидкої медичної допомоги, а також зі створення відділення реабілітації для дітей з обмеженими фізичними можливостями на базі педіатричної служби міської лікарні, виконаних за кошти міського бюджету. Її учасниками були міський голова С.А. СУПРУН, його перший заступник Д.Г. БИКОВ, начальник управління охорони здоров’я міськвиконкому Ю.В. КОВПАК.
За кошти міського бюджету в нашому місті реалізується досить велика кількість проектів та програм, спрямованих на покращення якості життя городян. На сьогодні станція швидкої медичної допомоги (CШМД) Комсомольська, головним лікарем якої є О.М. ТРЕТЬЯКОВ, за оснащеністю (наявністю медичного обладнання, транспорту) є однією з найкращих в нашій області. Цьогоріч CШМД виповнюється 35 років.
Олександр Миколайович вважає, що його працівники, повинні мати комфортні, сучасні умови праці. Адже від них залежить своєчасне надання невідкладної медичної допомоги комсомольчанами. Тому головний лікар станції швидкої допомоги ініціював проект реконструкції гаражних воріт, за якими знаходяться машини станції, а керівництво міста підтримало цю гарну ідею. Як наслідок, в міському бюджеті були передбачені кошти (майже 100 тис. грн) на втілення її в життя.
Нині гараж обладнаний сучасними воротами, які водії відкривають і закривають одним натиском на кнопку - тут запроваджено дистанційне керування. Це дуже зручно і безпечно. А ще такі гаражні ворота забезпечують оперативність дій водіїв. До цього були  випадки, коли при поривах сильного вітру ворота розбивали машину і травмували людей. До того ж, тут зараз тепло, комфортно.
Як зазначив О.М. Третьяков, медикаменти, медичне обладнання  - все повинно зберігатися в певному температурному режимі. На даний час – це єдина станція швидкої медичної допомоги в Полтавській області, де машини зберігаються в гаражі з опаленням. Старі гаражні ворота здали на металобрухт і отримали за них 3,5 тис. грн. Як повідомив головний лікар станції, за ці кошти придбають генератор. Бо, на жаль, бувають випадки відключення електрики. Хоча тут і є резервне освітлення, але воно акумуляторне і його недостатньо.
Олександр Миколайович висловив побажання, щоб міська влада виділила кошти ще й на ремонт будівлі і приміщень станції швидкої допомоги. Адже тут фахівці працюють цілодобово, тож для їхньої роботи мають бути створені відповідні комфортні умови. Минулоріч за кошти міського бюджету керівник станції придбав кондиціонер. Але цього недостатньо. Потрібно замінити старі вікна і двері на нові, пластикові, зробити сучасну підлогу, стелю тощо.
Міський голова запропонував головному лікареві визначитися з першочерговими, невідкладними заходами, які треба і можна реалізовувати поетапно за кошти міського бюджету. Сергій Андрійович підкреслив, що вікна і двері слід замінити у першу чергу, адже це ще один крок у реалізації міської програми енергозбереження.
Очільник міста також поцікавився терміном експлуатації машин швидкої допомоги, доцільністю і необхідністю встановлення на території станції камер відеоспостереження, а також наголосив, що значну фінансову підтримку міській галузі охорони здоров’я надає ВАТ «Полтавський ГЗК». Варто повідомити, що машини «швидкої» обладнані сигналізацією і відеореєстраторами.
Представники міської влади також побували на території педіатричної служби міської лікарні, де відбувається реконструкція частини приміщення для створення реабілітаційного відділення для дітей з обмеженими фізичними можливостями віком до 5-ти років. Тут вони отримуватимуть лікування, проходитимуть соціальну, медичну та психологічну реабілітацію.
Як відомо, поштовхом до створення такого відділення стала жахлива історія з Максимом Сидоркіним, побитого власним батьком. Завідуюча педіатричною службою В.Є. МАКАРЕНКО повідомила, що в реабілітаційному відділенні вестимуть прийом психолог, дефектолог, невролог, на цій території обладнають окрему кімнату сучасними тренажерами. Цей міський проект має бути завершений до Міжнародного дня захисту дітей (до 1 червня).
Таїсія ЛИМАНСЬКА.
Фото автора.