У цьому році з нагоди Дня міста за ініціативою міського голови Дмитра Бикова на засіданні квітневої сесії Горішньоплавнівської міської ради депутати погодили низку значущих соціальних програм, що стосуються підтримки малозахищених верств населення, реалізація яких відбудеться за рахунок коштів міського бюджету.
Зокрема, буде надано фінансову підтримку старійшинам міста – членам Клубу першопрохідників «Полтавська магнітка» та Спілки «Першозасновників ПрАТ «Полтавський ГЗК». 40 тис. грн з міського бюджету виділено на проведення клініко-діагностичних досліджень стану здоров’я першопрохідників та першозасновників - людей, які 56 років тому серед пісків та боліт започаткували місто й комбінат. Відповідне рішення дозволить цій категорії мешканців проходити загально-клінічні дослідження та електрокардіограму в міській лікарні та Центрі ПМСД безкоштовно. Для цього першопрохідникам необхідно із медичною карткою та посвідченням членства в Клубі першопрохідників «Полтавська магнітка», Спілці «Першозасновників ПрАТ «Полтавський ГЗК» відвідати лікаря для отримання консультацій та направлення на обстеження.
У 2017 році у зв’язку із зростанням мінімальної заробітної плати на 23,3%, вартості дизельного пального на 39%, вартості запасних частин на 16 % перевізники були вимушені підняти тариф на перевезення до садів та городів до 6,5 грн. Щоб зменшити фінансове навантаження на містян та утримати вартість проїзду для них до садів та городів на рівні минулого року (5 грн), з міського бюджету виділено дотацію міським перевізникам у сумі 400 тис. грн.
З метою підтримки малозахищених верств населення з міського бюджету буде витрачено 130 тис. грн:
- 20 тис. грн для придбання тест-стрічок для дітей, хворих на цукровий діабет;
- 60 тис. грн для придбання засобів реабілітації (підгузків) для дітей та молоді з інвалідністю;
- 50 тис. грн для забезпечення хворих з рідкісними (орфанними) захворюваннями лікарськими засобами, виробами медичного призначення.
Не обійшли увагою й наймолодших містян. З метою швидкого та своєчасного діагностування гострого вірусного захворювання - ротавірусної інфекції, що спалахнула в Україні серед дітей дошкільного віку цієї зими, за кошти міського бюджету (10 тис. грн) буде придбано експрес-тести для визначення антигену ротавірусної інфекції.
Також у місті запрацювала урядова програма «Доступні ліки», своєчасно організовано роботу із забезпечення громадян України, хворих на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму, цукровий діабет ІІ типу, ліками - безкоштовно або з незначною доплатою. Саме ці категорії хвороб визнано на державному рівні як такі, що найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні. У Горішніх Плавнях угоди на обслуговування пацієнтів укладено з КЗ «Полтавафарм» та аптекою № 28. Відпуск ліків за рецептами лікарів розпочато в аптеках КЗ «Полтавафарм»:
- аптеці № 286 (вул. Миру, 10 – окрема будівля біля дитячого відділення міської лікарні);
- центральна міська аптека №33 (вул. Миру, 17/33, тел. 2-13-82);
- аптечний пункт №1 (вул. Будівельників, 16 (медико-санітарна частина ПрАТ «Полтавський ГЗК»), тел. 7-42-92);
- аптечний пункт №3 (с. Дмитрівка, вул. Спортивна, 51, тел. 4-11-23).
За кошти міського бюджету міська лікарня виконує процедуру закупівлі дерматоскопу, призначеного для ранньої діагностики меланоми шкіри, вартість якого складає 320 тис. грн.