Пільги багатодітним сім’ям

З метою посилення соціального захисту багатодітних сімей, поліпшення їх державної підтримки відповідно до Закону України “Про охорону дитинства” (зі змінами, внесеними Законом України від 19.05.2009  № 1343-VІ)

з 1 січня 2010 року багатодітним сім’ям передбачається надання таких пільг:

1.  50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);
  2.  50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.
  3.  50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі, якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;
  4.  позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонементна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

Дітям з багатодітних сімей надаються пільги щодо безоплатного проїзду усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньо районних, внутрішньо та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.

Багатодітною вважається сім’я, що складається з батьків (або одного з них) і трьох та більше дітей.

Дитина – особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосовуваним до неї, не набуває прав повнолітньої раніше.

ПОРЯДОК НАДАННЯ ПІЛЬГ

Видатки держави на відшкодування пільг багатодітним сім’ям визначаються виключно Законом України „Про Державний бюджет України”.

Статус багатодітних сімей підтверджують структурні підрозділи у справах сім’ї, молоді та спорту, які забезпечують передачу списків таких сімей органам праці та соціального захисту населення, а також надавачам житлово-комунальних послуг і послуг зв’язку.

Батькам і дітям з багатодітних сімей будуть надаватися відповідні посвідчення. Зразок посвідчення, порядок виготовлення і видачі посвідчень встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Комсомольської міської ради, як розпорядники коштів субвенції з державного бюджету, ведуть персоніфікований облік осіб, які мають право на пільги, і здійснюють розрахунки з постачальниками послуг на підставі отриманих від них щомісячних звітів щодо послуг, наданих пільговим категоріям громадян.

Нарахування пільгових послуг, що підлягають відшкодуванню за рахунок субвенції здійснюють підприємства-надавачі послуг.

Для забезпечення єдиного обліку сімей, які мають право на пільги,
та забезпечення їх нарахування з 01.01.2010
необхідно до 25.01.2010 року:

1. Надати документи до відділу у справах сім’ї та молоді – кабінет № 224 виконкому, тел. 2-14-63.
  2. Надати документи до відділу персоніфікованого обліку управління праці та соціального захисту громадян – кабінет № 121 виконкому, тел. 3-16-96.
  3. Звернутися з відповідними заявами та документами до підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг і послуг зв’язку, список яких отримати у кабінеті № 121 виконкому, тел. 3-16-96.

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ:

1. паспорти батьків, а також дітей, старших за 16 років;
  2. свідоцтва про народження дітей, молодших за 16 років;
  3. копії довідок про присвоєння ідентифікаційних номерів усіх членів сім’ї;
  4. довідка із житлово-комунального підприємства про склад сім’ї, характеристики житла та види послуг, які отримуються.