altЗ 20 по 22 вересня в Комсомольську перебувала з дружнім візитом делегація з Польщі. В складі делегації – Адам Хайдук, староста повіту Рацибозького, Норберт Міка, голова Ради повіту, Ріхард Вінярскій, депутат Ради, голова комісії з питань сільського господарства та захисту навколишнього середовища, Леонард Малчарскій, депутат Ради, голова комісії з економічного розвитку, промоції та міжнародних відносин.

Їхній приїзд був покликаний підписанням угоди про співробітництво, яка передбачає розвиток та плекання дружніх стосунків між громадами, підтримання взаємозв’язків між нашими та польськими громадянами, особливо між молоддю, сприяння обміну між різними організаціями української та польської сторін.

Співпраця між повітом Рацибозьким та м. Комсомольськом допоможе у формуванні нових якісних підходів у європейських інтеграційних процесах, зокрема входження України в Євросоюз.

alt20 вересня в малій залі Комсомольської міської ради делегацію приймали міський голова Сергій Супрун та його заступники і секретар міської ради Неля Карпець. Спілкування відбувалося в невимушеній обстановці за чашкою чаю. Міський голова поінформував гостей про соціально-економічний та культурний розвиток міста, розповів про традиції Комсомольська, чим він живе сьогодні та які плани на перспективу розвитку.
Староста повіту Рацибозького Адам Хайдук розповів про історію та сьогодення повіту, в якому проживає 112 тисяч населення, познайомив з принципом роботи ради повіту та депутатського корпусу. У свою чергу міський секретар Н.Р.Карпець розповіла гостям про роботу депутатського корпусу Комсомольської міської ради, про зв’язки з громадськістю міста.

Після цього польська делегація відвідала в міській лікарні пологове відділення, зробила візит до загальноосвітніх закладів №1 та №2, побувала на оглядовому майданчику ВАТ «Полтавський ГЗК», оглянула експонати краєзнавчого музею, побачила тенісні корти та відвідала Свято-Миколаївський собор.

altНаступного дня члени польської делегації разом з керівництвом міста поїхали до Кременчука, щоб взяти участь у відкритті Гонгу Миру.
який подарували Україні Республіка Індонезія та Міжнародний комітет Гонгу Миру. Участь у офіційному відкритті символу миру взяли керівники міста на чолі з міським головою М.В. Глуховим, голова Полтавської обласної державної адміністрації О.В. Удовіченко, заступник Міністра аграрної політики України І.В. Якубович, представники Республіки Індонезія на чолі з Президентом Міжнародного комітету Гонгу Миру паном Джуйото Сунтані та Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Індонезії в Україні пані Дра Нінінг Сунінгсіх Рохадіат.

Гонг Миру символізує мир, неприйняття ксенофобії і тероризму. Він появився з ініціативи керівника Асоціації молодих підприємців Індонезії після терактів на острові Балі у 2002 році. Тоді від вибуху трьох бомб загинуло 202 особи, з них більшість – іноземні туристи. Потроху світ забував про перший масовий акт тероризму після вересня 2001-го, терористичні групи давали знати про себе й у інших, більш значимих місцях. Але з того часу індонезійці дарують кожній країні по 1 Гонгу Миру. Сам звук Гонгу імітує стародавню індонезійську традицію ознаменування закінчення військових дій, інтерпретує відлуння вибуху, яке закінчує ритм і відголоси війни, і водночас подає знак кращого початку, глибокої надії та благородних ідеалів.

По приїзді до Комсомольська польські гості відвідали підприємство «Фламінго-текстиль», ТОВ «Славутич-Руда-Україна». Під кінець робочого дня в залі урочистостей «Вікторія» було підписано угоду про співпрацю та проведена коротка прес-конференція для ЗМІ. Після підписання угоди наші друзі мали змогу оглянути тренування з велосипедного тріатлону на набережній, тренування з веслування, в тому числі на човнах класу «Дракон». Згодом відбулася прогулянка по Дніпру на катері до с.Келеберда.

alt22 вересня у великій залі виконкому пройшла зустріч з молоддю міста. Адам Хайдук розповів про молодіжну політику, яка проводиться в Рацибожі, а також поділився враженнями від зустрічі з учнівською молоддю міста. Він відзначив таку рису, як дисциплінованість наших учнів, його вразило «родинне дерево» в ЗОШ №1, відмітив чистоту в школах, гарні умови для навчання. Далі члени польської делегації відповіли на питання, поставлені учнівською молоддю міста. А Президент молодіжного парламенту Комсомольська Руслан Клименко запросив польських гостей приїхати на Міжнародні муніципальні молодіжні слухання, які відбудуться в Комсомольську у квітні 2011року.

Після зустрічі польська делегація відвідала амбулаторію сімейної медицини, стадіон «Юність». За словами усіх членів делегації, Комсомольськ дуже вразив їх, а ще - та гостинність, з якою приймала поляків українська сторона
Завантажити "Угоду про співробітництво"