За результатами обговорення питань реформування місцевого самоврядування в Україні, що відбулося на засіданні представників громад-членів Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України 3 вересня 2014 року в м. Карлівка за головування голови Правління регіонального відділення, Комсомольського міського голови Супруна С.А., виконавчим директором Полтавського РВ АМУ Г.І. Безносик систематизовано пропозиції для подання їх на розгляд регіональної дорадчої ради в 2015 році та в АМУ:
- Задля припинення колапсу функціонування органів місцевого самоврядування в питаннях забезпечення життєдіяльності територій, внаслідок попереднього казначейського обслуговування місцевих бюджетів, внести зміни до Бюджетного кодексу України, якими передбачити:
- запровадження в системі казначейського обслуговування бюджетних коштів двох Єдиних казначейських рахунків – окремо для державного бюджету та для місцевих бюджетів;
- відповідальність посадових осіб Державної Казначейської служби за недотримання строків та інших порядків проведення бюджетних платежів;
- виключення положень, що дозволяють залучати кошти місцевих бюджетів з єдиного казначейського рахунку для покриття тимчасових касових розривів Пенсійного фонду чи на будь-яку іншу мету.
- Враховуючи, що відповідно до Концепції реформування місцевого самоврядування обласної ради не підпадають під реформування (проведення значних змін), то надати їм право, як найбільш зацікавленій стороні, проводити об’єднання громад в межах свого регіону адміністративним шляхом.
Також на засіданні було розглянуто лист Віце-президента Асоціації міст України, Голови Асоціації малих міст України Козирєва П.Г. та підтримано проханням включити в порядок денний Дня реформ муніципального форуму в Одесі питання щодо пропозиції Уряду позбавлення міст районного значення делегованих повноважень.
Засідання затвердило такі питання:
- Бюджетний процес та міжбюджетні відносини у 2015 році.
- Про забезпечення автономії та фінансової самостійності місцевих бюджетів.
- Про розширення дохідних стабільних джерел місцевих бюджетів.
- Про забезпечення децентралізації повноважень місцевих рад.
- Про необхідність запровадження ефективної системи управління об’єктами поводження з побутовими відходами.
- Проектна діяльність органів місцевого самоврядування.
- Внесення змін до ЗУ «Про містобудівну діяльність»
- Про внесення змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель»
- Про можливість обслуговування спецфонду місцевих бюджетів через банківські установи ( не через казначейство).
- Земельні питання. (Відміна актів на постійне користування землею, що є комунальною власністю міста та ін.)
- Про внесення змін до Податкового кодексу України
- Обговорення проекту ЗУ «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо бюджетної децентралізації)
Затверджений перелік питань, подано до Полтавської обласної ради та обласної державної адміністрації, направлено до Асоціації міст України з проханням узагальнити їх та лобіювати зміни до законодавства для вирішення проблем, що піднімалися на зборах.
Виконавчий директор Полтавського РВ АМУ
Галина Безносик