Пам’яті видатного українського поета, художника та громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка 09 березня у великій залі Комсомольського Палацу культури і творчості відбувся урочистий концерт пісенно-танцювального ансамблю «Полтава» Полтавської обласної філармонії (художній керівник – заслужений працівник культури України Федір Кривенко).

10 березня 2016 року біля пам’ятника Великому Кобзарю відбулася літературно-музична композиція і покладання вінків та квітів. Вклонитися Великому Пророку прийшли учнівські колективи шкіл міста, представники міської влади, установ, організацій.

На площі біля Тараса Шевченка лунали мелодії пісень на слова Великого поета, уривок із поеми «Гайдамаки» у виконанні учня СЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Владлена Володарчика. Кожна поезія Кобзаря випромінює багатством слова, силою любові до Батьківщини, незламністю духу, і кожен рядок – співзвучний сучасності.

Від міської влади до присутніх звернулася керуючий справами виконкому Комсомольської міської ради Світлана Калашнік: «Великий Кобзар став знаковою фігурою не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя. Усе найсвятіше, найсвітліше поет пов’язував з Україною, з образом її майбутнього. Нехай святе Шевченкове ім’я об’єднає усіх українців незалежно від поглядів та переконань задля щасливого майбутнього рідної України».

До погруддя Прометея українського слова на знак глибокої поваги лягли яскраві квіти вдячності. Адже своїм словом Тарас Шевченко навчав, виховував, запалював, під його пером українська мова заграла всіма барвами й зазвучала на увесь світ.

… Орю
Свій переліг – убогу ниву!
Та сію слово. Добрі жнива
Колись-то будуть.