31 серпня відбулася міська конференція педагогічних працівників із теми "Освіта у вимірі викликів воєнного часу" на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 ім Л.І. Бугаєвської.

На заході були присутні гості: керівниця освітнього напряму ГО "Могилянська стратегічна агенція" м. Києва Валентина Бобир, заступник начальника відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Полтавській області Олександр Чернобель, головний спеціаліст відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Полтавській області Ірина Тутак, методисти відділу розвитку природничих та математичних дисциплін Полтавської академії  неперервної освіти ім. М.В. Остроградського Ольга Лозинська й Таїсія Ярошенко, директор комунальної установи "Кобеляцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Світлана Левченко. Участь у роботі конференції взяли міський голова Дмитро Биков, заступник міського голови Надія Угнічева, педагогічна родина на чолі з начальником відділу освіти Лілією Щербиною, батьки, ЗМІ.

Очільник громади Дмитро Биков привітав педагогічних працівників із початком нового 2023-2024 навчального року, відзначив важливу роль учителя у формуванні особистості дитини та суспільства, подякував за роботу: «Дякую вам за те, що навіть у воєнний час ви виконуєте свої професійні обов’язки навчати й виховувати дітей, долучаєтеся до волонтерського руху на підтримку ЗСУ. Особлива шана представникам освіти, які зараз захищають державний суверенітет і територіальну цілісність Батьківщини. У нас двоє мобілізованих і 110 членів родин освітян зараз знаходяться на фронті. Ми пишаємося цими людьми!"

Міський голова прозвітував про хід будівництва нових укриттів у Григоро-Бригадирівській філії й ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3. «Ми були одні з перших в Україні, хто заявив про необхідність навчатися офлайн і готовність створювати для цього відповідні умови», - зазначив Дмитро Биков.

Також, очільник громади говорив про важливість професійної орієнтації дітей, виявлення й розвитку схильностей і здібностей учнів, формування в них мотивів вибору майбутньої професії.

За багаторічну сумлінну працю та високі досягнення Дмитро Биков вручив подяки кращим педагогічним працівникам.

Ольга Лозинська, методист відділу розвитку природничих та математичних дисциплін  Полтавської академії  неперервної освіти ім. М.В. Остроградського, вручила директору ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Наталії Тягай відзнаку інституту модернізації змісту освіти "Лідер STEM-освіти", призначену школі за вагомі досягнення в напрямку розвитку STEM в Україні.

За особистий вагомий внесок у сертифікацію педагогічних працівників та активну участь у реалізації реформи «Нова українська школа» Подякою Полтавської обласної ради  відзначено консультанта центру професійного розвитку педагогічних працівників Ларису Мироненко.

У ході конференції опрацювали питання подолання освітніх розривів і втрат, провели педагогічні майстерки з тем: навчальні втрати: виявлення та інструменти подолання; як учителю приручити тайм-менеджмент; дизайн сучасного уроку; використання віртуальних сервісів в освітньому процесі; використання біоенергопластики як інноваційної технології  в роботі з дітьми; Pixel Art як універсальний засіб реалізації STREAM. Ознайомилися з проєктом із трансформації освіти в Горішньоплавнівській міській територіальній громаді, обговорили сучасні освітні тренди.

Заступник міського голови Надія Угнічева подякувала всім за плідну роботу, побажала миру, перемоги, злагоди й достатку. Надія Угнічева відзначила освітні досягнення минулого навчального 2022-2023 року: 5 учнів нашої Горішньоплавнівської міської територіальної громади пройшли національний мультипредметний тест на 200 балів; 288 учнів і 129 вчителів були відзначені преміями на церемонії нагородження талановитої молоді "Твоє майбутнє, Горішні Плавні"; ЗДО «Сонечко» м. Горішні Плавні, єдиний заклад Полтавської області, який цьогоріч візьме участь у впровадженні реджіо-педагогіки під керівництвом Київського університету ім. Бориса Грінченка.

Начальник відділу освіти Лілія Щербина акцентувала увагу на аспектах державної політики у сфері освіти, побажала педагогічним працівникам і дітям працювати очно в групах і класах, а не в укриттях: "Нехай діти й вчителі будуть щасливі в незалежній Україні". Відзначила кращих працівників грамотами відділу освіти.

Пролунали теплі привітання з початком навчальної роботи від директора центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Горобченко й побажання гармонії й радості в творчості, навчанні, житті.