Минулого тижня з офіційним візитом делегація комсомольчан відвідала місто Іллічівськ з метою обміну досвідом між представниками місцевого самоврядування.

Делегацію очолив міський голова С.А.Супрун. У склад делегації увійшли секретар Комсомольської міської ради С.О.Калашнік, депутати Комсомольської міської ради, керівники структурних підрозділів виконавчого комітету? голова громадської ради при Комсомольській міській раді, керівник міської програми реабілітації дітей-інвалідів.

У перший день візиту комсомольчани побували у виконкомі Іллічівської міськради, де зустрілися з міським головою Валерієм Яковичем Хмельнюком.

Іллічівський міський голова радо прийняв гостей, щиро привітав їх на Іллічівській землі. Валерій Якович презентував місто, ознайомив з його соціально-економічними показниками та досягненнями у різних сферах життєдіяльності за останні роки.

Іллічівськ – один з вагомих промислово-транспортних центрів Одеської області та України. Основне стратегічно важливе  підприємство - Іллічівський морський торговий порт. Місто активно розвивається, працює над диверсифікацією економіки, і вже за останні роки тут збудовано більш ніж 30 сучасних підприємств. Поряд із вже працюючими - розпочато будівництво нових заводів із виробництва ілюмінації, крупновузлового збирання ліфтів і підйомних механізмів, харчової промисловості, терміналу з перевалки рослинної олії. Іллічівський міський голова В.Я.Хмельнюк зазначив: «Політика міської влади направлена на сприяння розвитку малого та середнього бізнесу».

Пріоритетним напрямком роботи міської влади є забезпечення іллічівців якісними житлово-комунальними послугами. Питання благоустрою в Іллічівську знаходяться на постійному контролі. 10 років поспіль місто займає перше місце у Всеукраїнському конкурсі «Населений пункт найкращого благоустрою та підтримки громадського порядку». Після того, як Іллічівськ отримав статус місто-курорт, він має великий стимул для розбудови і реконструкції рекреаційних зон. Гордістю Іллічівська є міський комунальний пляж, що 3-ій рік поспіль нагороджується Міжнародним сертифікатом якості пляжів «Блакитний прапор». У поточному році за впровадження Європейських ідей, реалізацію Європейських стандартів у всіх сферах життєдіяльності громади Парламентська Асамблея Ради Європи нагородила Іллічівськ «Дипломом Європи».

Міський голова С.А.Супрун під час зустрічі окреслив особливості соціально-економічного розвитку Комсомольська, розповів про досягнення комсомольчан, поділився проблемними питаннями, планами міської влади на майбутнє.

Комсомольськ та Іллічівськ мають багато спільного: компактні територіально, бо більшість будівель  - багатоповерхівки, мають статус міста обласного підпорядкування, приблизно однакову чисельність міського населення, розмір середньомісячної заробітної плати, історично обумовлену монопрофільність.

У ході зустрічі представники міської влади обох міст працювали в групах, обговорили актуальні проблеми, ознайомилися з роботою ряду підприємств, якіпрацюють на території Іллічівської міської ради. Представники міської влади Комсомольська у супроводі секретаря міської ради Ольги Родіонівни Боровської, першого заступника міського голови Сергія Яковича Биченка пройшлися вулицями міста, високо оцінили роботу служб житлово-комунального господарства, побували у мікрорайоні, яким опікується депутат Іллічівської міської ради Олексій Кобильніков, де ознайомилися з досвідом організації благоустрою дворових територій житлових будинків.

Під час візиту делегація відвідала місцевий будинок культури, сучасний міжшкільний стадіон та ряд інших соціальних об\'єктів.

З метою розвитку екстремальних і масових видів спорту міська влада Іллічівська нещодавно реалізувала проект будівництва екстрим-парку «XS», який продемонструвала гостям начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Іллічівської міської ради С.П.Фурсова.

Крім того комсомольчани побували у Іллічівському музеї образотворчих мистецтв ім. О Білого, де ознайомилися із однією з кращих на півдні України колекцією порцеляни.

Колеги обмінялися подарунками та презентаційними матеріалами про місто.