11 березня 2017 року у приміщеннях мистецьких навчальних закладів м. Полтави, відповідно до розподілених номінацій, відбувсяобласний конкурс «Юний віртуоз Полтавщини» виконавської майстерності учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання). Даний конкурс започаткований та проведений Обласним методичним кабінетом навчальних закладів мистецтва та культури за підтримки Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації з метою стимулювання та реалізації духовного, творчого потенціалу учнів, патріотичного виховання підростаючого покоління, пошуку та підтримки юних обдарувань, розкриття та розвитку творчої індивідуальності, виконавської майстерності учнів.

У конкурсі взяли участь 443учні із 38 шкіл естетичного виховання області та Школи-студії при Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка.

Високопрофесійне журі конкурсу (дев’ять складів журі) – викладачі Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка – визначили 232переможці конкурсу, з яких 73 абсолютних переможці (Гран Прі – 13 чол.; І місце – 60 чол.; ІІ місце – 69 чол.; ІІІ місце – 90 чол.):– «Народні струнно-щипкові інструменти: гітара, домра, балалайка, цимбали» (Гран Прі – 1 чол.; І-ІІІ місця – 36 чол.), «Бандура» (Гран Прі – 1 чол.; І-ІІІ місця – 31 чол.), «Струнно-смичкові інструменти: скрипка, віолончель» (Гран Прі – 3 чол.; І-ІІІ місця – 35 чол.), «Фортепіано» (Гран Прі – 2 чол.; І-ІІІ місця – 36 чол.), «Духові та ударні інструменти: сопілка, флейта, кларнет, саксофон, труба, тромбон, альт, тенор, ударні» (Гран Прі – 2 чол.; І-ІІІ місця – 61 чол.).

Високий рівень виконавської майстерності продемонстрували учні Семенівської, Зіньківської, Чутівської, Диканської, Заводської ДМШ,  Миргородської ДМШ ім. А.П. Коломійця, Кременчуцької ДМШ №2, Великобагачанської ДМШ ім. Ф.Д. Кушнерика, Глобинської ДШМ, ПСМНЗ «Дитяча музична школа Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області», Хорольського ПСМНЗ (ДМШ), ПСМНЗ (ШЕВ) Лубенська музична школа, Полтавської ДМШ № 1 ім. П.І. Майбороди, Полтавської ДМШ № 2 ім. В.П. Шаповаленка, Полтавської ДМШ № 3 ім. Б. Гмирі, Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко, Студії при Полтавському музичному училищі ім. М.В. Лисенка.

Переможці конкурсу нагороджуються дипломами Гран Прі, І, II, ІІІ ступенів, дипломами та подяками Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації.

Мистецька подія популяризує виконавську майстерність учнів шкіл естетичного виховання Полтавської області, сприяє поглибленому вивченню творів вітчизняної та світової класики, подальшому вдосконаленню національної музичної педагогічної школи, примножує культурні здобутки регіону, сприяє виявленню та підтримці талановитої учнівської молоді, реалізації їх творчого потенціалу, удосконаленню методик навчання гри на різних музичних інструментах.

Учні Горішньоплавнівської музичної школи також взяли участь у конкурсі в кількості 20 чоловік і мають такі творчі здобутки:

ГРАН ПРІ – Шавлай Іван (труба);

І місця – Шавлай Сергій (труба), Яковлев Давид (скрипка), Пилипчук Мар`яна (скрипка), Фомін Даніл (скрипка), Дудніченко Олена (фортепіано), Єрух Артем  (фортепіано), Матвієнко Марія (фортепіано), Горінчой Ян (гитара), Фомін Вячеслав (гитара);

ІІ місця – Гнатко Рима (труба), Алещенкова Ірина (скрипка), Скорик Олександр (скрипка), Гасан Кирило (віолончель);

ІІІ місця – Волошина Анна (фортепіано), Бунчак Єва (фортепіано), Шкляр Олександра (фортепіано), Бойко Денис (труба);

ІV місця – Бєлова Марія (гитара), Чигиньова Мирослава (скрипка).