Обладнано диспетчерський пункт зв’язку ліфтів

У місті виконано диспетчеризацію 12 ліфтів у 12-під’їздному будинку на вулиці Леніна, 23 та обладнано диспетчерський пункт зв’язку ліфтів на вулиці Леніна, 54 у кв. №71.

Як відомо, до цього часу жоден ліфт у місті не був обладнаний диспетчерським зв’язком і це не могло не турбувати міську владу, працівників ліфтового господарства. Цьогоріч на початок робіт з диспетчеризації ліфтів та обладнання диспетчерського пункту з міського бюджету виділено 100 тис. грн. За інформацією керівника приватного підприємства СРБУ “Комсомольськліфт” Л.Д. КОСЕНКА, вже розроблено кошторисну документацію для виконання диспетчеризації усіх ліфтів міста. Це ліфти, які знаходяться в житлових будинках, міськвиконкомі, міській лікарні, готелі “Дніпро”, трикотажній фабриці.

Чому вирішили розпочати диспетчеризацію ліфтів саме з будинку №23, що на вулиці Леніна? Як повідомив Леонід Дмитрович, нині необхідно везти на експертизу в Полтаву кошторис на диспетчеризацію кожного будинку і платити за це 330 грн. Тому вигідно було відразу отримати дозвіл на виконання такого обсягу робіт (диспетчеризація 12 ліфтів), заплативши вказану суму. Якщо б це був однопід’їздний будинок, то заплатили б таку ж саму суму.

На диспетчеризацію 12 ліфтів підприєм- ство використало майже 60 тис. грн. Нині вже обладнано диспетчерський пункт зв’язку ліфтів сучасним обладнанням: монітором, системним блоком, мікрофоном, принтером. Останній необхідний для роздрукування інформації, яка накопичується тут. На сьогодні працівники “Комсомольськліфт” вже контролюють з пульта усі 12 ліфтів. До того ж, диспетчери мають можливість навчитися працювати на новому обладнанні.

Крім того, підприємство придбало за власні кошти комп’ютер для свого офісу (вул. Леніна, 46), де безпосередньо знаходиться керівник системи диспетчеризації. Він може контролювати роботу диспетчерів, механіків. Можливості системи диспетчеризації широкі.

Правилами безпечного користування ліфтами передбачено: двосторонній зв’язок (диспетчер-пасажир), дистанційне виключення ліфтів, зв’язок з машинним приміщенням, контроль основних параметрів роботи ліфта (наявність напруги, технічний стан кінцевих вимикачів, які контролюють запирання дверей шахти, кабіни, а також контроль запирання дверей машинного відділення, де встановлено мікропропроцесор).

За словами Л.Д. Косенка, всі механіки отримали персональні електронні ключі, якими вони відмикають машинне приміщення. Їх необхідно вставити в пульт керування диспетчеризацією ліфтів за 20 секунд. Після цього у диспетчера висвітлюється на пульті інформація, що, наприклад, прийшов, умовно кажучи, ключ №1 – механік Іван. Диспетчер бачить і фіксує хто прийшов, о котрій годині, скільки часу пробув тут, а також о котрій годині пішов. Все це дуже важливо, тому що ліфти є транспортним засобом підвищеної небезпеки і їх потрібно постійно контролювати. Ключі знаходяться у диспетчера і лише він їх видає під підпис тому працівникові, якому виписано наряд і можна заходити у машинне приміщення. Леонід Дмитрович наголосив, що ця система надійна. Всі питання, які виникають стосовно її експлуатації, вирішуються без особливих проблем.

Розробник системи диспетчеризації ліфтів  фірма “Обь” (м. Новосибірськ, Росія). Офіційний дилер, який впроваджує її в Комсомольську, - фірма  “Донспецнаб” (м. Донецьк). Це єдина фірма, яка торгує таким обладнанням. Наприклад, у Маріуполі за такою системою  працює 170 ліфтів. Система диспетчеризації ліфтів у нашому місті працюватиме за допомогою використання кабельних мереж Інтернету.

Враховуючи те, що залишилися кошти, які виділялися з міського бюджету для виконання названих робіт, перший заступник міського голови Д.Г. БИКОВ поставив завдання перед керівництвом “Комсомольськліфт” щодо диспетчеризації ліфтів двох 14-поверхівок на вул. Конституції, №№18, 22. Ця система дозволяє диспетчеризувати ще й інженерне обладнання будинку, а саме: лічильники обліку води, тепла, електроенергії, датчики контролю затоплення та задимлення підвального  приміщення, здійснювати контроль запирання дверей щитової.

Це обладнання встановлюється в щитовій підвалу. Воно є автономним від системи диспетчеризації ліфтів, тож закуповується додатково.

Зараз фірма-постачальник привезла місту один такий комплект обладнання для проведення тестування. Нині ним займаються представники Інтернет-провайдера ЦВІТ “Фобос”. У найближчому майбутньому, за дорученням Д.Г. Бикова, керівник “Комсомольськліфт” Л.Д. Косенко готуватиме пропозиції стосовно диспетчеризації 70 ліфтів у наступному році. Загалом, у керівництва міста є бажання виконати повністю диспетчеризацію усіх ліфтів за три роки.

Таїсія ЛИМАНСЬКА.
Фото автора.