Матеріали щодо проведення роз’яснювальної роботи за
підсумками першого року перебування В.Януковича на посаді Президента України.

Підсумовуючи рік діяльності Віктора Федоровича Януковича на посту Президента України, не можна не помітити значні зрушення , що почали відбуватися в країні.

Так, першочергово, за сприяння Президента України було не на словах розпочато судову реформу. Президентом був підписаний ухвалений парламентом 7 липня 2010 року Закон України «Про судоустрій та статус суддів». Даний законодавчий акт спрямовано на поліпшення системи судоустрою, покращення захисту судами порушених прав громадян та юридичних осіб. Так, з метою запобігання корупційним проявам серед суддів запроваджено автоматизовану систему документообігу, яка забезпечить об’єктивний та головне неупереджений розподіл справ між суддями з додержанням принципів черговості та однакової кількості справ для кожного судді. Підвищуючи ефективність судового захисту , зменшено термін розгляду справ в суді з двох до одного місяця.

За часи незалежності України було прийнято значну кількість нормативних актів, які значно ускладнювали здійснення підприємницької діяльності. Різні політики та сили , які перебували при владі, обіцяли зменшити регуляторний вплив держави на суб’єктів господарської діяльності, але тільки у 2010 році було втілено в життя необхідні для підприємців зміни. Президентом було підписано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження державного регулювання господарських відносин» , яким скорочено майже на половину види діяльності , що підлягали ліцензуванню. Значне скорочення кількості ліцензій позитивно вплинуло на розвиток галузей економіки.

Гострою залишається в країні проблема забезпечення громадян житлом. Реалізація конституційного права кожної людини на житло є одним з пріоритетів в діяльності Президента України. Питання будівництва соціального житла постійно тримається на контролі. Але в реалізації такого масштабного проекту заважали ( численні бюрократичні перепони) законодавчі норми, через які відбувається зростання собівартості будівництва житла та гальмуються темпи будівництва. Для подолання зазначених бар’єрів 17 лютого 2011 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» з поправками Президента. Як зауважують експерти, прийняття даного закону прибере проміжні ланки в галузі та сприятиме здешевленню квадратного метра житла. Для міста прийнятий нормативний акт є теж дуже важливим, адже прискоряться темпи реалізації інвестиційних проектів з модернізації та будівництва інфраструктури м. Комсомольська та будівництва соціального житла.

Незважаючи на різні складнощі, реалізація програмних принципів Президента у житловій сфері в 2010 році здійснювалася виконавчим комітетом Комсомольської міської ради участю у реалізації Державної програми забезпечення громадян доступним житлом шляхом будівництва доступного житла у м. Комсомольську.

Результатом реалізації програми стало забезпечення житлом 7 сімей комсомольчан. Загальна площа житла , яку отримали громадяни склала 391,7 кв. м, житлова площа – 201,1 кв. м.

Також у 2010 році виконавчий комітет Комсомольської міської ради прийняв участь у реалізації Державної програми забезпечення житлом ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років інвалідів І групи, які перебувають на обліку для поліпшення житлових умов.

За кошти державного бюджету для забезпечення житлом ветерана ВВВ інваліда 1 групи, який перебував на квартирному обліку у виконкомі Комсомольської міської ради, було придбано одну 1-кімнатну квартиру загальною площею 35,1 кв. м.

Підтримуючи ініціативи Президента України і в 2011 році у м. Комсомольську планується реалізація Державної програми будівництва доступного житла, Державної програми забезпечення молоді житлом на 2002-2012 роки:

  • з міського бюджету планується виділення частини коштів, необхідних для участі у зазначених програмах;
  • очікується подальше фінансування цих програм за рахунок коштів державного бюджету у 2011-2012 роках.

Земельні ділянки для реалізації вищезазначених програм виділені в мікрорайонах № 15 та № 15а в районах житлових будинків № 91 по вул. Добровольського та № 102 по вул. Леніна.

Не можна не відзначити діяльність Президента України в сфері боротьби з корупцією. Дане явище , що охопило усі сфери життя, є реальною загрозою національної безпеки і Конституційного ладу України. Усвідомлюючи необхідність боротьби з цим негативним явищем, Президентом України було внесено до парламенту проект Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції в Україні». Зазначений документ було розроблено за участі фахівців Національного антикорупційного комітету, експертів і представників громадських організацій та з урахуванням пропозицій групи країн проти корупції Ради Європи (GRECO). Законопроект містить в собі ряд нових і прогресивних норм , які унеможливлять нечистим на руку чиновникам різних рівнів вчиняти діяння на шкоду інтересам держави та суспільства і отримувати з цього матеріальну винагороду чи інші привілеї, не передбачені законодавством. На даний час законопроект знаходиться на розгляді у Верховній Раді України.

Після зайняття посади Президента України Віктор Федорович Янукович активно розпочав впроваджувати програмні тези своєї передвиборчої програми у сфері соціального захисту.

Утвердження в суспільстві соціальних цінностей , підвищення відповідальності за надання громадянам соціального захисту і забезпечення рівного доступу до задоволення основних потреб - ось одна з основних цілей в діяльності Президента.

Ріст соціальних стандартів, розпочатий у 2010 році, продовжиться і у 2011 році. Підвищення соціальних виплат в першу чергу спрямований для підтримки найбільш вразливих верств населення і полегшити життя цієї категорії громадян

Особлива увага приділяється соціальному забезпеченню родин із дітьми, малозабезпечених родин, інвалідів дитинства, дітей-інвалідів, розміри допомог яким зростатимуть відповідно до зростання прожиткового мінімуму.

З прийняттям Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» набули чинності нові соціальні стандарти, які закладаються при розрахунку розміру державних соціальних допомог – прожиткові мінімуми.

Водночас діє новий порядок призначення допомоги при народженні дитини. З 1 січня 2011 року набули чинності зміни до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо виплати одноразової допомоги при народженні дитини. Відповідно до змін, ця допомога надаватиметься в розмірах не сталої величини, як це було до того, а з урахуванням прожиткового мінімуму. Тобто, у 2011 році розмір допомоги визначається:

на І дитину – в сумі кратній 22 прожитковим мінімумам;

на ІІ дитину – в сумі кратній 45 прожитковим мінімумам;

на ІІІ і кожну наступну дитину – в сумі кратній 90 прожитковим мінімумам.

Внесення змін у «соціальні закони», якими розміри соціальних допомог визначатимуться у відсотковому відношенні до затверджуваних мінімумів, призведе до їх щоквартального підвищення і, як наслідок, очікуване збільшення народжуваності та соціальної підтримки незахищених верств населення.

Так, за даними Управління праці та соціального захисту населення станом на 1 січня 2010 року в управлінні на обліку перебувало 4823 отримувача державних соціальних допомог, субсидій та компенсацій, а станом на 1 січня 2011 року кількість отримувачів збільшилась на 1004 та складає 5827 отримувачів.

Обсяг призначених соціальних допомог сім’ям з дітьми у 2010 році збільшився на 5221 тис. грн. та склав 21214 тис. грн. Зростання обсягу виплачених допомог відбулося не тільки у зв’язку зі зростанням кількості звернень громадян , але й завдяки збільшенню розмірів більшості соціальних допомог.

Дбаючи про соціальну складову , Президент України прекрасно розуміє, що без модернізації інфраструктури країни усі намагання покращити життя українців марні. У зв’язку з цим у 2010 році за рахунок державного бюджету збільшилися видатки на інвестиційні програми. Так, отримані з бюджету кошти були направлені на реалізацію проектів у сфері ЖКГ та інші важливі інвестиційні програми