ІНФОРМАЦІЯ ДЕПАРТАМЕНТУ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА РЕСУРСІВ

11-12 липня у місті Ялта відбувся VIII Український муніципальний форум, який зібрав на свої пленарні засідання та групові семінари понад три сотні міських голів, фахівців муніципалітетів, Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Державного Агентства з інвестицій та управління національними проектами, функціонерів АМУ, представників Американського та Канадського агентств з міжнародного розвитку, інших донорських організацій, представників бізнесу, партнерів з з-за кордону.

Від м. Комсомольська в роботі форуму взяла участь директор департаменту економічного розвитку та ресурсів Ольга Овчиннікова.

Традиційно такі форуми відбуваються в Україні за ініціативи Асоціації міст України (АМУ) в рамках проекту «Діалог», що реалізується за підтримки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID). Їх метою є, насамперед, створення умов для отримання представниками громад необхідних знань про кращі практики ефективного керування громадами, а також обміну досвідом в процесі безпосереднього спілкування у тісній неформальній обстановці.

У перший день форуму учасники обговорили разом з фахівцями, залученими канадськими партнерами Форуму, актуальні питання місцевого економічного розвитку. Під час першого пленарного засідання, присвяченого формуванню регіонального та місцевого розвитку в Україні, виступив Петро Порошенко, Міністр економічного розвитку і торгівлі України. Він, зокрема, зосередив увагу учасників на необхідності пошуку нових шляхів та можливостей для економічного розвитку регіонів, зокрема, підвищенні їх конкурентоздатності та створенні сприятливих умов для економічної діяльності.

Своєрідним «актом порозуміння» стало підписання Меморандуму про співробітництво між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Асоціацією міст України. Метою Меморандуму є встановлення постійного діалогу між Мінекономрозвитку та Асоціацією, а також - налагодження довгострокової співпраці між Сторонами задля покращення життя в територіальних громадах України шляхом подолання перешкод та створення сприятливих умов для їх сталого економічного розвитку.

Подальший формат Форуму передбачав проведення тематичних секцій, під час яких учасники мали можливість отримати нові знання зі стратегічного плануванням економічного розвитку міст, дізнатись, як створити сприятливий інвестиційний клімат та залучити фінанси на розвиток місцевих ініціатив завдяки використанню новітніх моделей та інструментів фінансування місцевого економічного розвитку.

Представниця нашого міста взяла участь у роботі секції, присвяченій оцінці місцевого економічного розвитку. Експертами Ради Європи учасникам секції були представлені напрацювання програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» стосовно інноваційних інструментів управління містом, програми оцінювання системи місцевих фінансів та застосування європейської моделі управління ефективністю в українських містах. Практичним досвідом застосування показників оцінки якості місцевих послуг поділилась керуючий справами виконкому з м. Українка.

День державно-приватного партнерства був присвячений зарубіжним та українським прикладам реалізації державно-приватних партнерств (ДПП). Увазі учасників форуму було представлено для багатьох нову і складну, проте від того не менш важливу для розвитку міст і територій тему ДПП у реалізації суспільно важливих економічних проектів. Мери міст, фахівці муніципалітетів та представники бізнесу поділились власними здобутками на ниві ДПП, а також мали можливість ознайомитись з успіхами своїх кримських колег.

Протягом роботи зібрання відбулися два пленарні засідання та чотири тематичні семінари, на яких обговорювалися проекти ДПП у сфері благоустрою та рекреації, управління міським паркуванням та транспортом, поводження з твердими побутовими відходами, енергозбереження та водопостачання.

Робота семінару, у якому взяла участь Ольга Овчиннікова, була присвячена проектам ДПП у секторі поводження з твердими побутовими відходами. Своїми успіхами в організації співпраці з бізнесом у сфері збору та утилізації твердих побутових відходів поділився міський голова м. Тернополя. Велику зацікавленість та жваве обговорення учасників семінару викликала також презентація досвіду поводження з твердими побутовими відходами в рамках ДПП товариства з обмеженою відповідальністю «АВЕ-Львів».

Після завершення роботи в секціях всім учасникам Форуму були представлені звіти щодо результатів кожного семінару.

Підсумовуючи результати роботи VIII Українського муніципального форуму президент Асоціації міст України Іван Куліченко висловив сподівання, що знання, отримані в рамках роботи цього зібрання, будуть застосовані на місцях та сприятимуть підвищенню конкурентноздатності територіальних громад та їх економічному розвитку.