Віднині сім’ям, які складаються лише з пенсіонерів та інших непрацездатних громадян, надано право сплачувати за житлово-комунальні послуги не більше 10 % сукупного доходу (в межах норм споживання).

Пенсіонери, які отримають поштою бланки і зразки заяв та декларацій, заповнюють їх та надсилають у наданому конверті або надають до відділу грошових виплат та компенсацій УПСЗН.

Але якщо сім’я має доходи окрім пенсії, до заяви та декларації додаються довідки про доходи всіх членів сім’ї (зарплата, аліменти, стипендія та інші).

Новим у законодавстві є те, що громадяни не надають довідки з житлово-комунальних підприємств. Хоча у Комсомольську така система вже запроваджена 2 роки тому.

Для тих громадян, які вже отримують субсидію, з 1 серпня 2010 року перерахунок з урахуванням нового відсотку платежу від доходу сім’ї буде здійснено автоматично ( з 20% - на 15%, з 15% - на 10%).

Уся інформація, яка необхідна отримувачам субсидій, буде розміщуватись у міських газетах та оголошуватись по міському радіо протягом серпня - вересня.

Працює „гаряча” лінія за телефоном - 32670 з 8.00. до 18.00.

Для запобігання утворенню черг прийом організовано з понеділка по п’ятницю – з 8.00. до 18.00., у суботу - з 8.00. до 15.00.

На сьогодні кількість отримувачів субсидій 650 чол., в опалювальний період – 1500 чол., очікувана кількість - близько 5000 чол.

Усі комсомольчани, які мають право на призначення субсидії згідно законодавства, отримають її вчасно.