1 квітня у малій залі міськвиконкому відбулася нарада з питання проведення медико-екологічної експертизи стану довкілля Кременчуцько-Комсомольського регіону з метою виявлення причин надходження шкідливих газів у кар”єрі ВАТ „Полтавський ГЗК”.
Серед присутніх були представники виконкому, адміністрації ВАТ „Полтавський ГЗК”, АТ „Укртатнафта” та Київського Інституту гігієни і медичної екології ім. О.М. Марзєєва АМН України.
Проблема загазованості проммайданчика ВАТ „Полтавський ГЗК” бере свій початок давно. 25 серпня 2007р. на підприємстві „Укртатнафта” з метою проведення регламентних робіт відбулася зупинка газофракціонуючої установки зі скидами 30 тон стоків. А наприкінці липня 2007р. у результаті загазованості фенолом кар’єру ВАТ „Полтавський ГЗК” адміністрація даного підприємства прийняла рішення про призупинення виробничих робіт і вивід працівників комбінату з кар’єру. „ПГЗК” звернувся до міської та обласної комісій з техногенно-екологічної безпеки з проханням виявити причину забруднення атмосферного повітря Кременчуцько-Комсомольського регіону, адже від екологічного лиха потерпають не лише працівники комбінату, а й мешканці с. Дмитрівка та інших навколишніх сіл. Тоді комбінат виступив з ініціативою взяти дольову участь (нарівні з АТ „Укртатнафта”) у фінансуванні проведення незалежної медико-екологічної експертизи стану довкілля Кременчуцько-Комсомольського регіону.
На виїзному засіданні обласної комісії з ТЕБ , що відбулося 3 серпня 2007р., було прийнято рішення звернутись до обласної державної адміністрації та Полтавської обласної ради з проханням щодо визначення замовника для проведення такої експертизи, розглянути питання екологічного стану довкілля на профільній комісії обласної ради, залучити до контролю за викидами АТ „Укртатнафта” забруднюючих речовин у навколишнє середовище громадські екологічні організації та ЗМІ, а підприємствам „Укртатнафта” і „Полтавський ГЗК” здійснювати взаємне інформування та інформування міськвиконкомів Комсомольська і Кременчука про проведення ремонтних та інших робіт, пов’язаних із викидами забруднюючих речовин у навколишнє середовище.
Обласна рада та облдержадміністрація відмовили Комсомольську у фінансуванні проведення медико-екологічної експертизи довкілля. На нараді, що проводилась 1 квітня 2008р., від фінансування відмовились і представники АТ „Укртатнафта”, заперечуючи шкідливий вплив даного підприємства на екологію Комсомольсько-Кременчуцького регіону. На нараді було визначено експерта з проведення медико-екологічної експертизи – ним став Київський інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва АМН України. Наразі відкритим залишилось питання фінансування даного проекту, оскільки ще не розроблено фінансовий кошторис робіт. Частину витрат готовий взяти на себе ПГЗК, іншу частину профінансує міський бюджет за рахунок коштів екологічного фонду. Інституту дано доручення до 1 травня поточного року розробити і надати до Комсомольського міськвиконкому технічне завдання на виконання робіт з медико-екологічної експертизи стану довкілля Кременчуцько-Комсомольського регіону, план-графік робіт і калькуляцію з проведення медико-екологічної експертизи, , а підприємству „Укртатнафта” висловлено прохання всебічно сприяти експертам у їхній роботі, з наданням представникам Інституту всієї необхідної для їхньої роботи документації.