13 травня у великій залі міськвиконкому відбулась нарада депутатів, членів виконавчого комітету Комсомольської міської ради та громадськості міста з питань координації спільних дій у наведенні громадського порядку та спосиленні роботи дільничних інспекторів міліції.

Міський голова Сергій Андрійович Супрун повідомив присутнім, що проведення нарад міської влади з дільничними інспекторами ініціював міністр внутрішніх справ. «Ми ж запопонували не просто заслухати інформацію про роботу дільничних інспекторів, а провести зустріч у такому форматі: депутати міської ради, члени виконкому, представники прокуратури, правоохоронних органів, дільничні інспектори, керівники підприємств, установ, організацій, представники громадськості. Люди звертаються до мене і на особистому прийомі, і під час проведення прямих теле- і радіоефірів із великим спектром запитань, що стосуються правопорядку: це порушення тиші, заїзд автомобілів і скутерів на газони, торгівля самогоном, розповсюдження і незаконний обіг наркотиків, акти вандалізму на міському кладовищі, руйнування житлового фонду міста тощо. Напевне, нам не вистачає спільних скоординованих дій, тому за результатами сьогоднішньої зустрічі ми повинні розробити план конкретної взаємодії органів місцевої влади, громадськості та правоохоронних органів», - зазначив міський голова. Сергій Андрійович підкреслив: Комсомольск приділяє багато уваги реалізації міських програм — з благоутрою, ремонту доріг, тротуарів, внутрішньобудинкових проїздів, по впровадженню антивандальних енергозберігаючих світильників на під\'їздах. Все це робиться для забезпечення комфорту мешканцям міста і для зручності несення своєї повсякденної служби працівниками провоохороннних органів під час виконання своїх службових обов\'язків. Та комсомольчани не відчувають покращення ситуації з правопорядком в місті, і звертаються зі скаргами до міської влади. «Хочу, щоб сьогодні ви всі висловили свої пропозиції щодо наведення правопорядку в Комсомольську, і повернулись до цієї розмови через 3 місяці. За цей час ми проаналізуємо ефективність реалізації запланованих заходів», - сказав Сергій Андрійович.

Очільник міського відділу МВС, підполковник міліції В.М. Лоза розповів про результати роботи Комсомольського МВ за рік, навів статистичні дані. Володимир Михайлович озвучив низку пропозицій, практична реалізація яких, на його думку, сприятиме зниженню рівня злочинності у Комсомольську:

- придбання легкового автомобіля для служби дільничних інспекторів міліції (ДІМ);

- для прийому громадян дільничними інспекторами міліції надання їм приміщення і окремої телефонної лінії у будівлі по вул. Миру,27;

- надання можливості дільничним інспекторам міліції проводити особисті прийоми громадян у приміщеннях ЖЕПів;

- придбання для служби ДІМ комп\'ютерної техніки і засобів електронного зв\'язку;

- створення у Комсомольську патрульно-постової служби.

Начальник сектора служби дільничних інспекторів міліції М.М. Жук представив присутнім своїх підопічних, розповів про результати їхньої роботи за 4 місяці поточного року.

Заступник прокурора міста В.В. Хатьонка повідомив: хоча, згідно з чинним законодавством, основне завдання прокуратури — профілактика злочинності, сьогодні більше уваги приділяється розкриттю злочинів і передачі справ до суду, і не завжди профілактиці приділяється та увага, яка потрібна відповідно до чинного законодавства. «За останні 5 років відсоток злочинності по Комсомольську постійно знижується, але якщо підходити до цієї проблеми об\'єктивно, це не відповідає дійсності. Якщо взяти у лікарні журнал звернень осіб, які звернулись до лікарні через травми, спричинені хуліганськими діями, то ця цифра становить від 40 до 50 осіб щомісяця. Коли вияснюємо причини цих травмувань, люди повідомляють, що не збираються звертатися до провоохоронних органів, тому що не довіряють міліції. Напевно, це проблема не тільки правоохоронних органів, а й усього міста. Звичайно, сімох дільничних інспекторів замало для стеження за правопорядком у 50-тисячному місті. Основна проблема — відсутність у промисловому Комсомольську патрульно-постової служби (ППС).

І громадське формування «Міська міліція» не може її замінити, тому що права і обов\'язки міліціонера та бійця громадського формування різні за ступенем відповідальності. Сподіваюсь, міська влада допоможе нам виступити з клопотанням перед ГУ МВС щодо створення у Комсомольську ППС. Покращити роботу служби ДІМ можна, але чи позначиться це на підвищенні рівня безпеки мешканців міста? Лише спільними зусиллями ми зможемо цього досягти. Необхідно проводити підвищення рівня правової культури наших громадян, адже злочинність поступово омолоджується», - заявив він.

Голова адміністративної комісії Л.Б.Кошара повідомила такі статистичні дані: за 2008рік адміністративною комісією розглянуто 445 протоколів, з них 59 складені працівниками МВ ГУ МВС (у порівнянні з 2007р. ця цифра є вдвічі меншою). «У 2009 році до адмінкомісії надійшло 69 протоколів, але 10 з них були повернуті ще до розгляду з різних причин: складені на неповнолітніх, порушники мешкали за межами міста, порушено підвідомчість розгляду справ про адміністартивні правопорушення, тощо. Із 59 протоколів 11 були закриті з різних причин: порушені терміни розгляду протоколів, не було складу правопорушення, не виявлено місцезнаходження порушника (тобто ці громадяни не проживають у Комсомольську). Таким чином, із 69 протоколів 21 не був розглянутий. Ще хочу зауважити: окрім повноважень по складанню протоколів, які мають працівники міліції відповідно до Адміністративного Кодексу, виконавчим комітетом Комсомольської міської ради їм надано право складати протоколи ще за 4 статтями: за порушення Правил благоустрою, користування жилими домами, порушення правил утримання собак і за самочинне зайняття житлового приміщення, порушення правил боротьби із бур\'янами. Яким чином спрацювали праовохоронці у 2008 році? За самоправне зайняття житлового приміщення — складено 2 протоколи, за порушення правил благоустрою — 1 протокол, за порушення правил утримання собак — 2 протоколи, про порушення правил торговельної діяльності — 6, за порушення правил торгівлі спиртними напоями та тютюновими виробами — 19, за порушення правил торгівлі на ринку — 16, за розпиття спиртних напоїв на виробництві та знаходження на робочому місці у нетверезому стані — 5, за доведення до стану сп\'яніння неповнолітніх осіб — 1, порушення правил дотримання тиші -7. Кажучи про те, що протоколи були повернуті, роблю висновки: наші працівники міліції не дуже добре знають Адмінкодекс і правила, про порушення яких вони складають протоколи. Завданням же адмінкомісії є не тільки розгляд протоколів про адмінправопорушення, але й запобігання правопорушенням, підтримання встановленого правопорядку і виховання громадян. Якщо у 2008 році на засіданнях адмінкомісії були присутні працівники міліції, то у 2009р. ми їх на засіданнях адмінкомісії не бачили, хоча неодноразово запрошували. На сьогодні від міліції на адмінкомісію надійшло вського лише 7 протоколів. Ми готові співпрацювати, і я вас закликаю: використовуйте можливості адмінкомісії для того, щоб ми разом навели порядок у місті».

Секретар міської ради Н.Р. Карпець зазначила: у березні-квітні поточного року відбувалось звітування депутатів міської ради перед виборцями. На основі пропозицій і зауважень виборців був зроблений список проблем, які найбільше турбують комсомольчан. Переважна більшість питань стосувалась сфери житлово-комунального господарства, соціальної сфери. Останнім часом значно збільшилась кількість зауважень стосовно необхідності наведення у місті належного громадського порядку, неможливо додзвонитися і отримати відповідь від чергового міліції, дуже довго чекати приїзду чергового на виклик міської лікарні тощо. Неля Ростиславівна наголосила на тому, що необхідно встановити камери відеоспостереження і показувати порушників через ЗМІ. «У 2006р. депутати міської ради затвердили міську програму з попередження правопорушень у місті, дія якої розрахована до 2010р. Пункт 7 цієї Програми передбачає розробити маршрути патрульно-постової служби. З 20 травня працюватимуть постійні комісії міської ради: ми готові зустрітись з правоохоронцями для того, щоб розробити спільні дії по забезпеченню правопорядку в Комсомольську», - зазначила секретар міської ради.

На нараді виступили також С.М. Прудніков, В.В.Коваль, С.О. Хряпа, В.Ф. Кубіков, А.М. Тузікова, В.І. Баландіна, В.М. Ткаченко. У ході зустрічі були висловлені пропозиції і зауваження щодо посилення роботи з покращення правопорядку в місті. Зокрема, заступник начальника держміськрайекоінспекції по м.м. Кременчуку, Комсомольську та Кременчуцькому району В.О. Становська запропонувала провести наступні заходи:

- встановити знак «В\'їзд заборонено» (крім спецтранспорту) з вул. Миру до старого річкового порту (сьогодні там організовано мийку автомобілів таксі та індивідуального лекового автотранспорту);

- організувати патрулювання у міському парку культури і відпочинку не тільки вночі, а й вдень (не допускати випадків заїзду автотранспорту, розпивання спиртних напоїв, розпалювання багаття);

- перекрити заїзд автотранспорту до затоки Барбара для попередження миття автотранспорту;

- проводити спільні рейди МВ ГУМВС України в Полтавській області з еконінспекцією та громадськими інспекторами по екології при УЖКГ.

Підсумовуючи вищесказане, міський голова С.А. Супрун зазначив: для ефективної роботи міліції та громадського формування необхідно створити всі умови, у тому числі прискорити внесення необхідних змін до чинного законодавства через народних депутатів України, які представляють Комсомольськ у ВРУ. Для цього правоохоронці мають чітко сформувати свої пропозиції. Що ж стосується прохань, висловлених начальником МВ ГУМВСУ В.М. Лозою, міський голова С.А. Супрун зазначив:

- щодо придбання автомобіля для МВ УМВС — це реально. Якщо й передавати авто для правоохоронців, за ним буде закріплено один водій;

- щодо проведення телефонної лінії на опорному пункті — підтримав ідею ствоення «гарячої лінії» телефонного зв\'язку з правоохоронцями;

- щодо прийому громадян дільничними інспекторами у приміщеннях ЖЕПів — підтримав цю ідею, порадивши звертатись до кожного керівника ЖЕПу окремо;

- щодо надання приміщення у Дмитрівській сільській раді для особистого прийому громадян дільничним інспектором — порадив керівництву МВ УМВС звернутись з цим проханням особисто до Дмитрівського сільського голови (оскільки Дмитрівка — незалежний орган місцевого самоврядування);

- щодо придбання оргтехніки та засобів зв\'язку — запропонував начальнику міліції подати листа на ім\'я міського голови з переліком техніки, яку необхідно придбати;

- щодо втановлення камер спостереження — спочатку треба вирішити місця їх встановлення і механізм реагування з боку міліції. Кошти на придбання камер є;

- щодо відновлення патрульно-постової служби у Комсомольську — повідомив: за словами начальника ГУ МВС М.М. Цимбалюка, від начальника Комсомольського МВ УМВС не надходило ніяких заяв з цього приводу. Пообіцяв особисто звернутись до начальника ГУ МВС з проханням винайти можливість щодо створення патрульно-постової служби у м. Комсомольську.

Сергій Андрійович повідомив, що керівництво підприємства ВАТ «Полтавський ГЗК» провело переговори з керівництвом спеціальної воєнізованої охорони м. Кременчука щодо періодичного патрулювання вулиць Комсомольська і території комбінату.

На завершення наради міський голова зазначив: тільки спільними зусиллями влади, правоохоронних органів і громадськості можна навести громадський порядок у місіті. Сергій Андрійович подякував усім учасникам наради за небайдужість до теми обговорення, і запропонував керівникам навчальних закладів, начальнику дільниці по підтримці громадського порядку ВАТ «Полтавський ГЗК» надати свої пропозиції. Супрун С.А. наголосив: після підписання протоколу наради за допомогою правоохоронних органів будуть визначені заходи щодо покращення громадського порядку в місті, терміни їх виконання і виконавці, згодом ці заходи будуть оприлюднені через місцеві ЗМІ. Наступну нараду планується провести через 3 місяці.