Національна інформаційна кампанія «Залишайся людиною»

altЗ початку червня 2011 р. в Україні триває національна інформаційна кампанія проти насильства між близькими людьми під гаслом «Залишайся людиною». Її організаторами є Проект Європейського Союзу «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» спільно з Міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту України. Комсомольськ до інформаційної кампанії проти насильства приєднався 17 червня 2011 року. Регіональним координатором кампанії у м. Комсомольську стала ГО «Центр «РОДІС» за підтримки виконкому Комсомольської міської ради.

В рамках цієї інформаційної кампанії протягом трьох літніх місяців у місті було проведено цілий комплекс різних заходів: міський молодіжний фотоконкурс «Я – проти домашнього насильства!» та міську фотовиставку «Комсомольськ – проти домашнього насильства. Також у місті було поширено 3,5 тисяч інформаційних карток з практичними порадами жертвам домашнього насильства та номерами телефонів національної «гарячої лінії» протидії насильству. Всього в проведенні міської інформаційної кампанії, яка пройшла під гаслом «Залишайся людиною», взяли участь 40 молодих хлопців і дівчат, які у свій вільний час проводили браслетні акції, привертаючи увагу комсомольчан до існування проблеми домашнього насильства та агітували за гуманні шляхи вирішення конфліктних ситуацій в родинах.

26 серпня 2011 р. у Комсомольську відбулось офіційне завершення тримісячної інформаційної кампанії. Зранку на площі біля виконкому Комсомольської міської ради зібрались діти і молодь в яскравих малинових пов\'язках та футболках з надписами «Я проти насильства.», щоб провести останню вуличну браслетну акцію. До них звернувся міський голова Сергій Супрун, який високо оцінив значення їхньої просвітницької роботи, спрямованої на відмову від насильства між близькими людьми.

Міський голова вручив подяки Віктору Дворнікову, регіональному координатору Проекту ЕС «Права жінок і дітей в Україні – комунікаційний компонент» та Володимиру Дмитренку, керівнику браслетних акцій у м. Комсомольську. За активну медіа-підтримку міської інформаційної кампанії проти домашнього насильства були відзначені місцеві ЗМІ. Подяки були вручені їх керівникам: головному редактору КП «Редакція газети «Громадська думка» Тетяні Терен, головному редактору щотижневика «Телеэкспресс» (ТРК «ГОК») Наталії Рябовол, головному редактору студії «ГОК ТВ» (ТРК «ГОК») Юлії Ахінян. Також Подяками були нагороджені Благодійний фонд «Полтавський ПГЗК» та Благодійний фонд «Подаруй надію» за фінансову допомогу під час підготовки і проведення міських заходів інформаційної кампанії «Залишайся людиною» у м. Комсомольську.

На заході були присутні начальник міського відділу юстиції Олександр Опанасенко, провідний спеціаліст міського відділу юстиції Наталія Ковтун, а також депутат міської ради Неллі Карпець, яка від імені всього міського депутатського корпусу звернулася з напутнім словом до молоді, що мала вийти на завершальну вуличну браслетну акцію. Після цього сорок активістів з числа учнівської, студентської та робітничої молоді вирушили вулицями міста, даруючи комсомольчанам заряд миротворчого позитиву і пропонуючи долучитися до благої справи, надівши на руки малинові браслети «Залишайся людиною» - символи відмови від насильства.