12 грудня 2023 року відбулося засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради за головування міського голови Дмитра Бикова.

Серед питань економічної політики, бюджету, фінансів, майнових та природних ресурсів схвалили проєкт рішення Горішньоплавнівської міської ради «Про бюджет Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2024 рік. Рішенням виконкому затвердили проєкт Програми економічного і соціального розвитку Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2024 рік.

Заслухали звіт директора комунального підприємства «Редакція міської газети «Громадська думка» Тетяни Терен про результати фінансово-господарської діяльності підприємства за 9 місяців 2023 року. З 2 грудня 2019 року розпочато мовлення на частоті 98,4 мГц. Обсяг власних радіопередач становить 2 години на добу. У інший час ведеться ретрансляція передач ПАТ НСТУ з позивним: «Радіо «Промінь». Підприємство має свою сторінку на фейсбуці, канали в телеграм та інстаграм. Створює і поширює сюжети на каналі You Tube. Налагоджена співпраця з галузевими фахівцями, комунальними установами і закладами. До передавального обладнання студії під’єднано міську систему оповіщення, за допомогою якої в радіоефір надходять сигнали тривоги. У 2022 році впроваджено вихід на каналі You Tube відеозаписів інтерв’ю в радіостудії в рамках рубрик «Арт-Персона», «Радіокав’ярня», «Спитаємо у фахівця», «Знай наших!». Аналіз виконання фінансового плану за 9 місяців 2023 року свідчить: загальна сума доходів запланована на рівні 1,3 млн грн, а фактично отримано 1,2 млн грн, що становить 94% від запланованої суми; загальна сума витрат запланована на рівні 1,33 млн грн, а фактично сума витрат складає 1,26 млн грн, що становить 95% від запланованої суми; у результаті фінансового-господарської діяльності за 9 місяців 2023 року фактично отримано збиток у розмірі 12 тис. грн. Підприємство виграло фінансування малої ініціативи для реалізації проєкту «Горішні Плавні – мій новий дім» (загальна сума 81 тис. грн), яка реалізовуватиметься у 2024 році. Мала ініціатива фінансується ПРООН.

Заслухали інформацію про стан організації харчування дітей у закладах дошкільної освіти Горішньоплавнівської міської територіальної громади у 2023 році, де начальник відділу освіти Лілія Щербина повідомила, що в територіальній громаді функціонує 9 закладів дошкільної освіти (ЗДО) та 2 дошкільні підрозділи Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Григоро-Бригадирівської філії. Станом на 01.11.2023 року в них виховується 1375 дітей, із яких: 353 дитини раннього віку (віком від 1 до 3 років); 1022 дитини передшкільного віку (віком від 3 до 6 (7) років). 596 вихованців отримують харчування у ЗДО на пільгових умовах за і кошти місцевого бюджету. Забезпечені безоплатним харчуванням: 5 дітей, які мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; 112 дітей з особливими освітніми потребами – вихованці інклюзивних груп в дитсадках загального розвитку та спеціальних груп ЗДО «Казка» компенсуючого типу та ЗДО «Сонечко» комбінованого типу; 140 дітей військовослужбовців; 8 дітей із сімей загиблих захисників України; 2 дітей батьків – осіб з інвалідністю внаслідок війни; 4 дітей з інвалідністю; 28 дітей із малозабезпечених сімей; 192 дитини з числа внутрішньо переміщених осіб та дітей, які мають статус дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів. Батьки сплачують 50% встановленої батьківської плати: 105 дітей із багатодітних сімей. За медичними показаннями 37 дітей забезпечені дієтичним харчуванням. Передбачені бюджетні видатки на харчування дітей ЗДО у 2023 році склали 5,3 млн грн, що становить 100% від потреби. Санітарно-гігієнічний стан харчоблоків ЗДО відповідає вимогам. Періодично здійснюється оновлення технологічного та холодильного обладнання. У 2023 році було придбано електроводонагрівач у ЗДО «Сонечко» та 2 морозильні камери в ЗДО «Горобинка», «Попелюшка» на загальну суму 48 тис. грн. Систематично проводиться заміна посуду. Харчоблоки ЗДО пройшли процедуру реєстрації потужностей як оператори ринку і занесені до Державного реєстру. Із 2019 року впроваджені системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР), уведені в дію й застосовуються постійно діючі процедури, засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках.

Серед питань гуманітарного та соціального напрямків розглянули питання про звільнення від здійснення повноважень опікуна над малолітніми, про надання дозволу на здійснення правочину щодо нерухомого майна дітей; про надання малолітнім статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Схвалили проєкт Програми створення та впровадження містобудівного кадастру Горішньоплавнівської міської територіальної громади Кременчуцького району Полтавської області на 2024-2026 роки та проєкт. Програми використання коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат лісогосподарського виробництва при відведенні земель для потреб, не пов’язаних із веденням лісового господарства.

Рішенням виконкому затвердили План роботи виконавчих органів Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області на 2024 рік.