У Полтавській області ввели практику проводити велоестафети територіями області, де є пам’ятні місця.

«Таким чином ми пропагуємо здоровий спосіб життя та водночас знайомимо юне покоління з пам’ятними місцями бойової слави», – розповів під час прес-конфернції в ОКІА Новини Полтавщини заступник голови – керівник апарату Полтавської ОДА Валерій Пархоменко, який зазвичай особисто очолює такі велопробіги.

Черговий велопробіг на Полтавщині відбудеться 13 вересня. Він буде пов’язаний із партизанським рухом на Полтавщині та  ім’ям легендарного партизанського ватажка, нашого земляка  Сидора Ковпака.

«Про дії партизан в Гадяцькому та Зіньківському районах не багато хто знає, проте внесок цих людей до справи наближення Перемоги не менш важливий, – зазначив Валерій Пархоменко. – Саме з метою патріотичного виховання, залучення якомога більшої кількості молоді до справи вивчення історії свого краю, вшанування подвигу тих, хто ціною свого життя наближав День Великої Перемоги, проводиться цей велопробіг».

Захід приурочений до відзначення річниці визволення Полтавщини від німецько-фашистських загарбників та відбуватиметься в рамках Всеукраїнської Вахти Пам’яті «Пишаємося Великою Перемогою».

Маршрут пробігу: с. Лютенька — хутір Веселий — м. Зіньків — с-ще Котельва.

До участі запрошують усіх охочих, які мають власний велосипед та здатні проїхати на ньому близько 100 км за світловий день. Зустріч учасників 13 вересня 2013 року о 06-45 біля Монументу Слави (Вічний Вогонь).

За матеріалами сайту: http://np.pl.ua