Свято, що об\'єднує народи світу
Ось і знову на благословенну полтавську землю, на береги сивочолого Дніпра-Славути до вічно юного міста Комсомольська завітав Міжнародний фольклорний фестиваль "Калиновеліто на Дніпрі". Це яскраве феєричне свято народної пісні і танцю вдесяте зібрало з різних куточків світу кращі колективи, щоб презентувати їхні таланти, виконавську майстерність, невичерпний ентузіазм.
Урочистій церемонії відкриттю Х Міжнародного фольклорного фестивалю "Калинове літо на Дніпрі" (21 серпня о 19.00 передувало ряд традиційних програмних заходів. Обідньої пори у залі урочистостей "Вікторія" ПК і Т відбулася зустріч представників делегацій колективів-учасниць "Калинового літа на Дніпрі" з дирекцією фестивалю (І.І. Зеленська, О.В. Меренков) та ЗМІ. У теплій дружній обстановці директор фестивалю І.І. Зеленська та заступник директора фестивалю О.В. Меренков офіційно представили делегацію та вручили їм пам\'ятні сувеніри. Гості висловлювали щиру вдячність за можливість брати участь у світі фольклору та оригінальними подарунками.
Знову вулиці нашого міста наповнилися чарівними звуками самобутніх народних мелодій учасників фестивалю, а Театральна площа засяяла усіма кольорами веселки від яскравого національного вбрання представників різних народів світу. Знайомство з культурним надбанням різних народів світу - це свято душі, вибух емоцій, естетична насолода, любов до прекрасного, що існує поряд з нами, а найголовніше - розширення уявлень про народні традиції та звичаї, які складалися протягом багатьох століть у різних куточках світу, та сприяння розвитку відносин України з іншими державами.
Враховуючи, що наш фестиваль має дружні стосунки з іншими фестивалями, на цій зустрічі були присутні президент Міжнародного фестивалю "Зоряний Крим" В. Стрімовський, президент "Форуму слов\'янських народів Є. Стрімовська, а також доцент кафедри музичного мистецтва Самарської державної академії культури й мистецтв (Російська Федерація) В. Дриндін.
Бентежно-зворушливо проходило святкове богослужіння у Свято-Миколаївському соборі. У кожного творчого колективу-учасника фестивалю була своя молитва, яка звучала на своїй рідній мові, але всі вони молилися за одне - за спільний успіх справи, заради якої вони зібралися нині тут у центрі України, у м. Комсомольську.
На душі було приємно, радісно, все, що відбувалося тут, вселяло надію у серце кожного, хто був цієї миті у храмі. Задзвеніли радісно дзвони, сповіщаючи про завершення богослужіння. Різнобарвна колона, яку очолювали міський голова С.А. Супрун, його перший заступник Ю.М. Муха, директор фестивалю , начальник відділу культури і туризму міськвиконкому І.І. Зеленська та учасники простяглася через парк, до меморіалу "Козацька могила" та Вічного вогню, де відбулася церемонія покладання квітів. Видовищним ефектним, надзвичайно яскравим був марш-парад колективів-учасників фестивалю вулицями міста, які упродовж години слугували однією театральною сценою для митців з 9-ти країн світу. Розмаїття яскравих кольорів костюмів учасників марш-параду, звуки загальної музики різних народних інструментів злилися в єдиний святковий потік, що простягнувся до Театральної площі міста. На перехрестях вулиць фольклорні колективи різних країн світу демонстрували творчість, традиції своїх народів, пробуджаючи в наших серцях незгасну любов до мистецтва. Адже покликання митців сцени - поєднувати серця людей різних національностей і світоглядів. Особливий бадьорий настрій створював усім своїми бравурними мелодіями Кременчуцький духовий оркестр.
І ось настав момент урочистої церемонії відкриття Х ювілейного Міжнародного фестивалю "Калинове літо на Дніпрі". Урочисто, проникливо прозвучали позивні фестивалю - мелодія пісні "Реве та стогне Дніпр широкий"... Гучно заспівав народним хор "Славутич" пісню "Калинове літо на Дніпрі". Під дружні оплески комсомольчан на імпровізовану сцену вийшли колективи таких країн: Республіка Білорусь, Вірменія, Північний Кіпр, Південна Корея, Литва, Республіка Карелія (Росія), Словенія, Туреччина, Україна.
Почесну місію відкриття фестивалю виконав міський голова С.А. Супрун. Сергій Андрійович щиро привітав гостей, організаторів та учасників фестивалю. Він подякував комсомольчанам за те, що вони небайдужі до народного мистецтва, що не лише плекають власну національну культуру, а й шанують культуру інших народів. Сергій Андрійович побажав фестивалю процвітання і збереження того духу й колориту, який робить "Калинове літо наДніпрі" унікальним.
24серпня завершився X ювілей¬ний Міжнародний фольклор¬ний фестиваль "Калинове ліго на Дніпрі". Це колоритне чарівне свято стало незабут¬ньою яскравою подією у мистецькому житті міста та гідним подарунком комсомольчанам до Дня незалеж¬ності нашої держави. Чудове феєричне дійство стало однією з улюблених традицій городян і візитною карт¬кою Комсомольська. Бо саме покликання людських сер-цець веселити і розвивати душу народною піснею, тан¬цями надихнуло комсомольчан проводити такий фести¬валь вже 10 років поспіль. Цьогорічний фестиваль став цікавою мистецькою імпрезою, сповненою яскравих вражень, справжнім феєрверком натхнення і фантазії
"Калинове літо на Дніпрі" відбулося завдяки фінансовій підтримці Міністерства культури і туризму України (міністр М.А. Куліняк), .управління культури Полтавської облдерж¬адміністрації (начальник Г.І. Фасій), Комсомольської міської ради (міський голова С.А. Супрун). Крім того, фес¬тиваль отримав спонсорську допомогу від ВАТ "Полтавсь¬кий ГЗК", НВП "Фероліт", філії "Придніпровського РУ банку "Фінанси та кредит", Полтавської обласної дирекції АТ "Райффайзен Банк Аваль", ДІП "Полтава-БілАЗ-Сервіс", ТОВ "Славутич-Руда-Україна", підприємств "Валері-Текс", "Престиж Т" та торгової марки "Оболонь".
Протягом усіх фестивальних днів 11 колективів із 9-ти країн світу, а саме: Республіки Білорусь, Вірменії, Північного Кіпру, Литви, Південної Кореї, Росії (Республіка Карелія), Словенії, Туреччини, України дали 7 концертів на різних концертних майданчиках. Перший концерт відбувся 19 серпня на Сорочинському ярмарку. Його учасниками стали колективи з Північного Кіпру і Вірменії. Вперше за роки існування "Калинового літа на Дніпрі" концерт відбув¬ся на воді (23 серпня), на змонтованій сцені. До того ж, там було ще лазерне шоу та феєрверк. Це видовищне дійство надовго запам\'ятається учасникам фестивалю та гляда¬чам концертної програми.
Під час прийому представників делегацій у міського го¬лови, їх зустрічі з дирекцією фестивалю, гості міста ви¬словлювали щиру вдячність міському голові С.А. Супруну за його особливу увагу до усіх фестивальних заходів, ди¬рекції фестивалю в особі 1.1. Зеленської, О. В. Меренкова за гарну організацію "Калинового літа на Дніпрі", підкреслили злагоджену професійну роботу режисерсько-постановчої групи ПК і т. Учасники фестивалю дуже задоволені щирістю і гостинністю комсомольчан, теплим прийомом з боку керівництва міста та його мешканців. Приємно, що деякі країни-учасниці нинішнього фестивалю вже запросили С.А. Супруна та 1.1. Зеленську в гості і запропонували привезти фольклорні колективи Комсомольська на їхні фестивалі, зокрема таке запрошення зробив керівник колективу фольк¬лорного танцю з м. Ізкель (Північний Кіпр) Озлем Кадірага.
Надзвичайно видовищною, насиченою була концертна програма удень завершення фестивалю. В урочистій це¬ремонії закриття X ювілейного Міжнародного фольклорно¬го фестивалю "Калинове літо на Дніпрі" брали участь міський голова С.А. Супрун, директор фестивалю 1.1. Зе-ленська, заступник голови Полтавської облдерж¬адміністрації В.О. Пархоменко, начальник управління куль¬тури Полтавської облдержадміністрації Г.І. Фасій, гене¬ральний директор ВАТ "Полтавський ГЗК В. В. Лотоус. За традицією, на церемонії урочистого закриття свята фольк¬лору усі творчі колективи отримали дипломи учасників фестивалю та пам\'ятні фото.
Спеціальні призи були вручені у таких номінаціях: "Міс фестивалю"- Ілкайьашар(Туреччина), "Містер фестива¬лю" - Фернандес Юхневічус (Литва), "Найстарший учас¬ник фестивалю" - Тетяна Тур (с. Князе-Григорівка Хер¬сонської обл., Україна), "Наймолодший учасник фестива¬лю" - Діана Куккоен (Республіка Карелія, Росія). Призи глядацьких симпатій отримали колективи фольклорного танцю "Тораді" (Південна Корея), "ІЗКЕіЕ МІІМЗІРАіІТІ РОІК ОРОІІР" (Північний Кіпр), "77Л/Е ЯО2ДЛ/С" (Словенія), "Салмаст" (Вірменія) та народний ансамбль пісні "Ме-дуніца" (Республіка Білорусь).
Після офіційного закриття фестивалю, коли опустили прапори країн-учасниць, високо в небо на повітряних куль¬ках піднявся прапор з емблемою "Калинового літа на Дніпрі". Відпустили його з надією на повернення у наступ¬ному році. Прощавай, фестивалю, свято духовного єднан¬ня народів земної кулі! До наступної зустрічі у 2011 році!