В Україні щороку 28 квітня відзначають День охорони праці. У 2019 році з ініціативи Міжнародної організації праці заходи до Всесвітнього дня безпеки та гігієни праці проходять під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». Йдеться про впровадження у державі та бізнесі стратегії забезпечення здорових і безпечних умов праці, усунення виробничих ризиків чи небезпек, розвиток національної культури профілактики у сфері безпеки та гігієни праці. Щоб забезпечити економічне зростання країни, необхідно створити належні умови праці та зупинити відтік трудових ресурсів із країни, зберегти кваліфікований і високоефективний трудовий потенціал.

26 квітня в Горішніх Плавнях біля пам’ятника «Загиблим на виробництві» на мітинг-реквієм з нагоди Всесвітнього дня охорони праці зібралися представники територіальної громади: перший заступник міського голови Олександр Чуприна, секретар Горішньоплавнівської міської ради Сергій Дорота, керуючий справами виконкому Світлана Калашнік, представники структурних підрозділів міської ради, виконавчого комітету, підприємств ПрАТ «Полтавський ГЗК», ТОВ «Єристівський ГЗК», ТОВ «Біланівський ГЗК», закладів, установ, організацій, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, громадськості.

Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих на підприємствах, поклали квіти та прихилили вінки до підніжжя пам’ятника.