Місцева демократія в дії

Депутати Комсомольської міської ради попередніх скликань започаткували гар-ну традицію – час від часу проводити неформальні зустрічі для обговорення і вирішення найактуальніших проблем територіальної гро-мади міста. Це дає можливість своєчасно приймати важливі і необхідні рішення міською владою та депутатським корпусом. 14 грудня черговий День депутата проходив на території загальноосвітньої школи №6 (директор В.М. Усатенко). Депутати міськради VI скликання, зокрема, члени постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, спорту, сім’ї і молоді мали на меті ознайомитися з можливостями навчального закладу надавати комсомольчанам якісні ос-вітні послуги, з досягненнями педагогічного, учнівсь-кого та батьківського колективів школи, діяльністю органів учнівського самоврядування.

Символічно, що ця цікава зустріч відбулася саме в день Святого Наума, якому слов’я- ни завжди молилися і просили в нього дати розуму, та напередодні дня Святого Миколая, який обдаровув чемних і слухняних дітей, а також усіх обездолених. До цього заходу долучилися міський голова С.А. СУПРУН та його заступники, секретар міської ради С.О. КАЛАШНІК, начальник міськво І.В. ШОШИНА, заві-дуюча міським методичним кабінетом Н.Г. ДРОБЕЦЬКА. Екскурсія-огляд закладу розпочалася урочистою церемонією відкриття благодійного ярмарку «Діти-дітям», на якому були представлені різноманітні іграшки, поробки, ужиткові предмети, чарівні вироби з тканини (дитячий одяг) і таке інше. Все це виготовили умілі дитячі руки. Така акція відбувається в школі щорічно. Всі кошти, отримані від ярмаркування, школярі дарують дітям з обмеженими фізичними можливостями.

Почесну місію відкриття ярмарку виконав міський голова С.А. Супрун. Сергій Андрійович щиро подякував школярам за їхню активну життєву позицію та участь у справах територіальної громади міста, за небайдужість та шляхетну справу – допомагати тим, хто потребує підтримки, чуйності, людської доброти. начальник відділу культури та туризму міськвиконкому, депутат Комсомольської міської ради VI скликання І.І. ЗЕЛЕНСЬКА також висловила вдячність учасникам ярмарку. Від ярмаркування учні зібрали 1923 грн.

Згодом гості оглянули відремонтоване приміщення для шестирічок. Затишні спальні окремо для дівчаток і хлопчиків вразили своєю красою, охайністю, зручністю. Гарне враження мали депутати і від огляду шкільної їдальні для першачків. Все тут продумано: від меблів до кольору стін.

За словами директора закладу, все це вдалося зробити завдяки коштам з міського бюджету та Благодійного фонду «Полтавського ГЗК». Із презентації В.М. Усатенко гості школи дізналися, що ЗОШ №6 була заснована в 1983 році. Першого вересня цього року за парти сіло 1129 учнів. У закладі постійно намагаються створювати інноваційне освіт-нє середовище, домінантою якого є творча співдружність учителів, учнів, батьків, громади міста. Весь навчально-виховний процес спрямований на підготовку випускника – справжнього патріота своєї держави з високими моральними принципами, здатного ефективно застосувати набуті життєві компетентності. Тут успішно реалізуються важливі освітні та соціальні проекти, зокрема, «Школа – родинний дім мікрорайону», «Єднання поколінь», «Випускники школи у дорослому житті», «Партнерів єднає мелодія пісні», «Шкільною родиною крокуємо до здоров’я», «Крокуємо сходинками місцевої демократії».

У рамках реалізації остан-нього проекту відбулася нинішня зустріч депутатів міської ради з представниками органів учнівського самоврядування. Найвищим органом учнівського самоврядування є учнівська рада. Саме вона ініціювала в школі проект «Крокуємо сходинками місцевої демократії». У ході реалізації названого проекту учні ознайомилися з роботою депутатської комісії з питань освіти, культури, спорту і молоді, управлінь та відділів міськвиконкому. Представники учнівського самоврядування школи висловили депутатам міської ради щиру вдячність за те, що ті цікавляться справами молоді, що сприймають учнівську раду як серйозного партнера. «Учнів- ське самоврядування в нашій школі – це реальна можливість для учнів набути лідерських якостей, відповідальності за власне життя, людяності та милосердя», - зазначила учениця 11-Б класу Аліна Волошина, яка знайомила депутатів з діяльністю учнівського самоврядування в рідному закладі.
І.І. Зеленська запропонувала представникам учнівського самоврядування долучитися до розробки і затвердження комплексної програми розвитку галузі культури міста на найближчі 5 років. «Це буде реальна можливість включити до програми всі цікаві пропозиції і побажання учнівської молоді», - підкреслила Ірина Іванівна.

Підсумовуючи результати неформальної зустрічі депутатів міської ради в освітньому закладі, міський голова С.А. Супрун наголосив на важливості і необхідності такого спілкування влади міста з підростаючим поколінням. «Адже вони - наша зміна», - підкреслив очільник Комсомольська.

Таїсія ЛИМАНСЬКА.

Фото автора.