Можливість по-справжньому дбати про екологію навколишнього середовища

alt2 серпня перший заступник міського голови Д.Г. БИКОВ та начальник управління ЖКГ міськвиконкому П.Б. ВАСИЛЮК мали зустріч з представниками зі Словенії, зокрема, керівником проекту США “Грінпауер” Влада ЖИВАНЧИЧОМ та безпосереднім представником проекту в Україні, регіональним менеджером Вікторією СОКОЛОВОЮ. Гості запропонували місту унікальну технологію для переробки побутових відходів та фекальних стоків.

Завод з переробки побутових відходів та фекальних стоків використовує технологію глибокої хімічної обробки, в результаті якої можна мати різні види палива – бензин, керосин, дизельне пальне. За своєю креативністю і раціональністю вирішення питань з охорони навколишнього середовища вона входить в першу двадцятку найкращих і найсучасніших за світовими стандартами. Ця технологія є цікавою не лише для Америки, а й навіть для Європи. Бо вона абсолютно виключає процес спалювання для отримання різних видів енергії. Цей завод поглинає все, за винятком металу, каменю і бетону. Пропозиції американсько-словенської сторони нашому місту – взяти участь у проекті “Грінпауер”. До того ж, вирішується питання з їхньої боку щодо співфінансування 50% на 50%, пропонуються вигідні умови довгострокового кредитування. Окупність проекту – 5-7 років. Причому проект окупиться за рахунок отриманого прибутку після того, як завод буде змонтовано і запрацює.

Дмитро Геннадійович і Петро Борисович висловили зацікавленість даним проектом. За словами Д.Г. Бикова, є домовленість про те, щоб розробити відповідну концепцію, алгоритм спільних дій представників Комсомольська і проекту. Особливо важливо адаптувати все, що стосується питань проектування, до нашого українського законодавства. Необхідно визначити, яким чином можна буде організувати кредитну лінію тощо. Перший заступник міського голови повідомив, що, можливо, почнуть переговори з ВАТ “Полтавський ГЗК”, можливо, з іншими комерційними структурами, які б могли взяти участь у цьому цікавому інвестиційному проекті. Кошторисна вартість проекту 30 млн євро. Термін його реалізації – два роки. Продуктивність заводу – переробка 80 тис. тонн побутових відходів на рік. Місто Комсомольськ має достатні обсяги побутових відходів (120 тис. тонн на рік), щоб забезпечити заводу постійну роботу.

Регіональний менеджер проекту США “Грінпауер” в Україні Вікторія Соколова зазначила, що настав час замислитися над тим, який світ ми залишимо нашим дітям і внукам. Конче необхідно думати не про заробляння грошей, а про збереження навколишнього природного середовища. Пані Вікторія підкреслила, що Комсомольськ красиве, чисте місто України, якому не вистачає екоутилізації сміття. Це соціальний проект, від якого наше місто матиме лише користь. Тож вона сподівається на співпрацю.

Таїсія ЛИМАНСЬКА.