Молодіжні муніципальні громадські слухання

Молодіжна політика – перспектива Комсомольська

Допомагати ветеранам Великої Вітчизняної війни (ВВВ) та дітям-інвалідам відтепер беруться Дмитрівська ЗОШ І-ІІІ ст. та ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м. Комсомольська. 18 січня на молодіжних муніципальних громадських слуханнях (ММГС) учні цих шкіл представили нові проекти, які цього-річ будуть реалізовуватися у рамках програми підтримки та розвитку молодіжної політики в м. Комсомольську. Новинки були представлені старшо-класниками тих навчальних закладів, у стінах яких народилися ідеї їх створення.

Денис САПЯНЕНКО презентував розроблений командою вчителів та  учнів Дмитрівської ЗОШ проект «Стежинами рідного краю». Дмитрівчани з його допомогою прагнуть поглиблювати знання школярів з історії рідного краю, формувати національну свідомість дітей, їх патріотизм, виховувати почуття національної гордості і любові до Батьківщини. За словами Дениса, даний проект реалізовуватиметься за кількома напрямами: історія села часів Великої вітчизняної війни; надання допомоги ветеранам ВВВ і людям похилого віку; національні традиції та ремесла Дмитрівки; будинок захищеної старості; реконструкція подій Великої Вітчизняної.

Розробники проекту планують протягом 3 років (саме на такий термін його розраховано) зібрати аудіоматеріали про ветеранів війни, про визначних земляків та про людей похилого віку, реконструювати події ВВВ та зорганізувати волонтерську роботу з надання допомоги літнім дмитрівчанам.

Анастасія ПАНКРАТОВА представила проект, направлений на організацію змістовного дозвілля дітей-інвалідів «Тепло дитячих сердець». За її словами, теоретичні і практичні матеріали його націлені на те, щоб допомогти батькам у розвитку дитини, сформувати у неї комунікативні навички. «Тепло дитячих сердець» включатиме 3 блоки: навчання англійської мови, проведення психологічних тренінгів та дозвілля дітей-інвалідів.

Засобами тренінгів, позакласних заходів, уроків та ігрової діяльності автори проекту хочуть допомогти дітям розкрити своє «Я», адаптуватися серед однолітків, пробудити творчі здібності.

Учителі та учні ЗОШ №4 сподіваються, що проект сприятиме покращенню стосунків між батьками і дітьми, виховуватиме наполегливість, працелюбність, акуратність, почуття милосердя, доброти, толерантного ставлення до інших.

На ММГС заслухали також звіт начальника відділу у справах дітей, сім’ї та молоді Тетяни Володимирівни ОРОБЧЕНКО про реалізацію молодіжних проектів у 2011 році. Підбили підсумки роботи і голова парламенту дітей м. Комсомольська Анастасія МОТРІЙ та член парламенту дітей Аліна КУЛИК. Школярки говорили про важливість отриманого досвіду від реалізованих молодіжних проектів. Тетяна Володимирівна – про значення їх діяльності для громади.

Учасниками слухань стали міський голова Сергій Андрійович СУПРУН, секретар міськради Світлана Олександрівна КАЛАШНІК, заступник міського голови Надія Дмитрівна УГНІЧЕВА, депутати комсомольської міської ради, члени постійної комісії з питань освіти, культури, спорту, сім’ї та молоді, адміністрація навчально-виховних закладів, керівники молодіжних проектів, голови та члени учнівського і студентського самоврядування, члени громадських організацій та об’єднань.

Сергій Андрійович висловив задоволення з приводу діяльності молоді міста та пообіцяв юним активістам не лише належне фінансування, а і облаштування зони для активного відпочинку. «Ми хочемо зробити майданчик, який був би корисним узимку та в літній період. У холодну пору року плануємо, щоб у парку діяла ковзанка, а у теплу – використовувати дану територію для активного відпочинку на скейт-бордах, велосипедах тощо», – заявив міський голова.

Світлана Олександрівна раділа з того, що молодіжні проекти, які реалізуються у Комсомольську, вже давно вийшли за межі міських та набули Всеукраїнського значення. Секретар міськради зазначила, що на сьогодні 32 молодіжних проекти фінансуються з міського бюджету та додала, що цьогоріч депутати Комсомольської міської ради, члени постійної комісії з питань освіти, культури, спорту, сім’ї та молоді вирішили взяти участь у реалізації молодіжних проектів, виступивши у ролі їх кураторів.

Сподіваємося, такий досвід дасть нові позитивні результати.

Катерина СТРОМИЛО.