Крига скресла або Початок реалізації проекту з розвантаження електромереж

Незабаром почнеться реалізація проекту будівництва мережі електрозабезпечення 5, 6, 12 мікрорайонів нашого міста, який виконало управління з інвестицій і будівництва виконавчого комітету Комсомольської міської ради (начальник О.М. КРАВЧЕНКО). Виконавцем робіт визначено дочірнє підприємство “Мекомсервіс” (м. Полтава), яке стало переможцем торгів, що відбулися у березні поточного року.

Проблема вільних потужностей в електромережах міста існує вже не перший рік. Минулоріч це підтвердили аварії, результатом яких було припинення електропостачання в житлові будинки, що розташовані на вулиці Леніна. Звісно, представники міської влади неодноразово обговорювали можливі шляхи вирішення цієї проблеми. Як наслідок, з’явився проект будівництва мережі електрозабезпечення 5, 6, 12 мікрорайонів.

Як повідомив перший заступник міського голови Д.Г. БИКОВ, проектом передбачено прокладання кабелю електричного живлення від головної понижувальної підстанції (ГПП-3), що розташована в районі цеху виробництва обкотишів ВАТ “Полтавський ГЗК”, до центрального розподільчого пункту, який знаходиться на вулиці Добровольського, далі - до трансформаторних підстанцій (ТП-42 та ТП-46). Останні розташовані в районі ринку “Піски”. За інформацією Дмитра Геннадійовича, реалізація даного проекту забезпечить розвантаження електромереж усього житлового масиву, що знаходиться між вулицями Конституції і Леніна, починаючи від вулиці Портової №№1, 3. Бо ці електромережі експлуатуються вже не один десяток років. До того ж, нині у кожній квартирі з’явилося багато різних побутових приладів, що призвело до додаткового навантаження в електромережах.

Крім того, це забезпечить надійність функціонування закладів, що розташовані у цьому житловому районі, сприятиме будівництву нових житлових будинків, розвитку бізнесу на цій території. За словами Д.Г. Бикова, з метою визначення виконавця робіт щодо реалізації проекту, який забезпечить надійність функціонування електромереж міста, 23 березня проведено торги. Переможцем торгів стало дочірнє підприємство “Мекомсервіс” (м. Полтава). Вартість передбачених проектом обсягів робіт – у межах 2 млн грн. Кошти заплановані у міському бюджеті. Як зазначив перший заступник міського голови Д.Г. Биков, на сьогодні отримані всі необхідні висновки, результати проектних експертиз, декларація щодо початку будівельних робіт, а також цими днями відбуваються останні узгодження щодо проведення будівельних робіт на території ГЗК. Наступного тижня дочірнє підприємство “Мекомсервіс” почне конче необхідну реалізацію довгоочікуваного проекту.

Таїсія ЛИМАНСЬКА.