З метою надання громадянам України можливості реалізувати своє конституційне право щодо захисту Вітчизни 01.04.2014 вступив в дію Закон України від 27.03.2014 № 1169-VII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації", в якому збільшено граничний вік перебування у запасі для рядового, сержантського, старшинського складу, в тому числі для жінок до 50 років, та для молодшого офіцерського складу до 55 років.

Крім того, у Верховній Раді України прийнятий у першому читанні проект Закону України "Про внесення змін до статті 28 Закону України "Про військовий обов\'язок і військову службу" (реєстраційний номер 4844 від 12.05.2014) щодо збільшення граничного віку перебування у запасі для рядового, сержантського, старшинського складу до 60 років, для молодшого та старшого офіцерського складу - до 60 років, а для вищого офіцерського складу - до 65 років".

З метою безумовного виконання вимог чинного законодавства України, вимог начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування військовими комісаріатами України в даний час проводиться робота щодо поновлення на військовому обліку громадян, які до набуття чинності вказаних Законів були виключені з військового обліку за досягненням граничного віку, але зараз в добровільному порядку за їх згодою можуть бути поновлені на обліку військовозобов\'язаних та використані в інтересах захисту держави.

На сьогодні військовим комісаріатом налагоджена взаємодія з місцевими органами влади, органами місцевого самоврядування, сільськими радами, органами Міністерства внутрішніх справ України, міграційної служби, військово-обліковим столами підприємств, установ, організацій, відділами соціального забезпечення щодо надання до військового комісаріату інформації стосовно громадян, які знаходяться на обліку та проживають у зоні відповідальності.

На підставі отриманих відомостей та у разі звернення громадян щодо вирішення питання про постановку виключених з військового обліку за досягненням граничного віку перебування у запасі або громадян, які з різних причин на обліку не перебувають на військовий облік військовозобов\'язаних у відповідності до вимог керівних документів, вказана категорія на підставі поданих письмових заяв в обов\'язковому порядку направляється на медичний огляд для визначенням їх ступеню придатності до військової служби за станом здоров\'я та за результатами його проходження буде прийнято рішення про постановку або поновлення на військовому обліку.

Крім того, з метою організації системи оборони в кожному місті та районі в даний час проводиться робота щодо формуванням в першу чергу, з числа патріотично налаштованих громадян та добровольців, рот охорони та загонів самооборони, комплектування яких здійснюються за рахунок особового складу запасу та транспортних засобів національної економіки України. До вказаних військових формувань особовий склад призиватиметься на військову службу та отримує статус військовослужбовця Збройних Сил України.

Вказані підрозділи залучатимуться до виконання завдань територіальної оборони у межах своїх адміністративно-територіальних одиниць та зон відповідальності.

З питань щодо поновлення на військовому обліку громадян, які були виключені з обліку за досягненням граничного віку перебування у запасі та відбору і призначення до складу роти охорони та загонів самооборони звертатися до Комсомольсько-Козельщинського об\'єднаного міського військового комісаріату щоденно (контактний телефон 2-18-64) з 8.00 до 16.00.

Військовий комісар Комсомольсько-Козельщинського
об\'єднаного міського військового комісаріату підполковник
Е.М.Марченко