20 листопада Комсомольський міський голова Дмитро Биков, депутати обласної ради від Комсомольська: перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Андрій Пісоцький, заступник голови правління з комерційних питань ВАТ «Полтавський ГЗК» Дмитро Спатар, директор Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» Вячеслав Мінязев, приватний підприємець Володимир Говоренко, директор ТОВ «Компанія «Тіко ЛТД Ко» Дмитро Півень, Юлія Вінник взяли участь у роботі першої сесії Полтавської обласної ради 7-го скликання.

Відкрила засідання голова Полтавської обласної виборчої комісії Людмила Сердюк, яка оголосила результати виборів до обласної ради. У виборах до обласної ради взяли участь 17 політичних партій, які висунули 1564 кандидати. Наразі до обласної ради сьомого скликання обрано представників 10 політичних сил: Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», Політичної партії «Партія простих людей Сергія Капліна», Радикальної партії Олега Ляшка, Політичної партії «Українське об’єднання патріотів – Укроп», Аграрної партії України, Всеукраїнського об’єднання «Свобода», Партії «Відродження», Політичної партії «Рідне місто», Політичної партії «Опозиційний блок» - та зачитала склад депутатського корпусу обласної ради. Повідомлення щодо офіційних результатів виборів обласна рада взяла до відома та визнала повноваження депутатів обласної ради сьомого скликання.

Депутати обрали секретаріат сесії, затвердили порядок денний сесії. Обласна рада розглянула питання порядку денного засідання: про внесення змін до Регламенту Полтавської обласної ради, про обрання голови Полтавської обласної ради, про обрання першого заступника голови обласної ради, про обрання заступника голови обласної ради.

Зваживши на пропозицію громадськості, обласна рада не підтримала внесення змін до статті 51 Регламенту обласної ради, якими передбачалося проведення другого туру виборів у разі, якщо кандидат на посаду голови обласної ради не набрав більше половини голосів від загального складу ради.

На посаду голови обласної ради було висунуто три кандидатури: Андрія Пісоцікого - від Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», Євгенія Холода – від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», Петра Ворони – самовисування на вимогу представників громадських організацій. Кандидати представили обласній раді свої програми та відповіли на запитання. Після обговорення кандидатур відбулося таємне голосування. За інформацією лічильної комісії, яку оприлюднила її голова, депутат Ірина Степаненко, участь у голосуванні взяли 82 депутати, присутні на сесії. Утім, за результатами голосування, жоден із кандидатів не набрав необхідної кількості голосів. За кандидатуру Петра Ворони проголосувало 10 депутатів, за кандидатуру Андрія Пісоцького – 27, за кандидатуру Євгенія Холода – 38. Проти всіх кандидатів проголосувало 7 депутатів.

Обласна рада прийняла рішення про продовження сесії у вівторок 24 листопада, після проведення відповідних консультацій, з повторним розглядом питання про обрання голови обласної ради.

За матеріалами сайту http://www.oblrada.pl.ua