За доброю традицією 27 листопада у великій залі ПКіТ відбулися урочистості з нагоди Дня першопрохідця.

Цього святкового дня у великій залі Палацу культури і творчості зібралися ті, хто за комсомольськими путівками й за велінням серця в далекі 60-ті прибули на наддніпрянські простори будувати красень-місто – Комсомольськ на Дніпрі та перший комбінат гірничо-видобувної промисловості в Полтавській області. У їх спорудженні брали участь представники 180 міст колишнього Радянського Союзу. У січні 1961 року в центрі майбутнього селища встановили перший своєрідний пам’ятний знак – металевий щит з написом: «Тут буде споруджене місто Комсомольськ на Дніпрі». Офіційно 29 листопада в календарі історичних подій нашого міста зазначено як святковий день – День першопрохідця.

Привітати першопрохідців зі святом завітали міський голова Дмитро Биков, заступник голови правління ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» Олександр Красуля, голова Клубу першопрохідників «Полтавська магнітка» Володимир Лісняк, керівник Спілки «Першозасновників ВАТ «Полтавський ГЗК» Анатолій Антонець.

Віншуючи першопрохідців, міський голова Дмитро Биков наголосив: «Сьогодні гарна нагода подякувати ветеранам-першопрохідникам, які 55 років тому творили майбутнє, тим, хто продовжив славні традиції своїх попередників. Перші цеглини у фундамент майбутнього рідного міста й комбінату були закладені людьми, які подарували кращі роки свого життя. Сьогодні місто розвивається, стає комфортним для проживання, підвищує показники економічного й культурного розвитку. Але першопрохідці залишаються прикладом високого професіоналізму, порядності, небайдужості до суспільних питань, активної життєвої позиції. Наша молодь будує своє майбутнє на досвіді першопрохідників».

У святковому привітанні Олександра Красулі прозвучали слова щирої вдячності усім, хто будував місто й добував руду, хто самовідданою працею створював гарне майбутнє для прийдешніх поколінь, хто сьогодні дбає про високі стандарти життя людей.

За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розбудову й соціально-економічний розвиток міста Комсомольська, активну громадську діяльність та з нагоди Дня першопрохідця багатьом членам клубу першопрохідців «Полтавська магнітка» та Спілки «Першозасновників ВАТ «ПГЗК» оголосили подяку міського голови та вручили грошові премії.

Гарним подарунком для винуватців свята стали яскраві виступи колективів ПКіТ, солістів Полтавської обласної філармонії.