У першу неділю жовтня, коли шелестить падолистом осінь, тче у лузі мереживо Бабиного літа, а осінні квіти тішать землю різнобарв’ям, Україна традиційно вітає вчителів та вихователів з Днем працівників освіти.

Днями у малій залі Палацу культури і творчості м. Комсомольська теж пройшли урочистості з нагоди професійного свята освітян.

Привітати працівників галузі освіти, подякувати їм за невтомну щоденну працю, вкладені душу і серце в гідне виховання підростаючого покоління завітала заступник міського голови Надія Дмитрівна Угнічева. Надія Дмитрівна відзначила, що переоцінити вклад учителя в формування особистості не можливо. Мудрий Аристотель так визначив життєву місію цих небайдужих та мудрих людей: «Вчителі, яким діти зобов’язані вихованням, є поважніші, ніж батьки: ті дарують нам тільки життя, а вони – добре життя!». Минули тисячоліття, але попит на якісні освітні послуги залишився на високому рівні. На освітян покладене надзвичайно відповідальне та почесне завдання – навчання й виховання молодого покоління, формування нової генерації громадян. Саме вони передають молоді свої знання й навички, духовні цінності та національні традиції, свою енергію до творення й розбудови незалежної України.

Заступник голови правління ВАТ «Полтавський ГЗК» О.С.Красуля від імені голови правління ВАТ «Полтавський ГЗК» В.В.Лотоуса, багатотисячного трудового колективу комбінату передав щиросердні вітання освітянам з професійним святом. Зазначив, що успіхи комбінату стали можливими в тому числі й завдяки зусиллям кваліфікованих працівників, виплеканих школами міста. Народний депутат України К.В.Жеваго вбачає провідну роль освіти у вихованні учнівської молоді Комсомольська. Протягом останніх 3-х років на нагальні потреби міських навчальних закладів Благодійним фондом «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» було виділено понад 18,8 млн. грн. Плідну співпрацю буде продовжено й у подальшому.

Теплі та щирі вітальні слова прозвучали з вуст керівництва галузі: начальника міського відділу освіти Ірина Володимирівни Шошиної, завідувача міським методичним кабінетом Надії Герасимівни Дробецької, голови міського комітету профспілки працівників освіти і науки України Світлани Степанівни Василенко.

І.В.Шошина привітала колег зі святом, подякувала за невтомну працю та вчительський талант, побажала невичерпної енергії, педагогічного натхнення, терпіння, взаєморозуміння. Ірина Володимирівна підкреслила, що педагогічний колектив Комсомольська має високий рівень професійної підготовки, досвіду роботи. З 1200 освітян, працюючих в навчально-виховних закладах Комсомольська, 88% мають вищу педагогічну освіту. Сьогодні з дітьми працюють вчителі, які мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст» (35%), «спеціаліст І категорії» та «спеціаліст ІІ категорії» (15%), «спеціаліст вищої категорії» (50%). 50% працівників освіти присвоєно педагогічні звання: «учитель-методист», «вихователь-методист», «старший учитель», «старший вихователь».

Комсомольськ пишається своїми досвідченими кадрами - заслуженими учителями України Глушком Ю.М., Залізняком С.В., заслуженими працівниками освіти України директором ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Тягай Н.А. та начальником міського відділу освіти І.В.Шошиною.

Педагогічний колектив гарними, добрими словами привітав завідувача міським методичним кабінетом Н.Г.Дробецьку з останнім робочим днем на посаді. Колеги засвідчили глибоку повагу Надії Герасимівні за її багатолітній досвід, порядність, чесність, мудрість та виваженість, подякували за співпрацю, побажали міцного здоров’я, родинного затишку.

У ході урочистостей за високу професійну майстерність, значні досягнення в реалізації державної політики в галузі національної освіти учителям та вихователям, іншим працівникам галузі було вручено чисельні відзнаки: Почесні грамоти, подяки, дипломи. Міський комітет профспілки працівників освіти і науки України презентував нагородженим подарунки. Коштом Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» організовано святковий концерт. Творчі колективи міського Палацу культури і творчості підняли всім настрій яскравими художніми номерами.