Яскраве життя Міжнародного фольклорного фестивалю «Калинове літо на Дніпрі»

altУ Комсомольську пройшов ХІ Міжнародний фольклорний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі», приурочений 20-річниці незалежності України. З 21 по 25 серпня представники фольклорних колективів різних країн світу дарували комсомольчанам та гостям міста свої надзвичайно яскраві та колоритні виступи. Нинішнього року до Комсомольська завітали колективи з Боснії та Герцеговини (Культурний Молодіжний Центр «Босільяк», м.Дервента), Португалії (фольклорний ансамбль «Розас ду лєна», селище «Баталья), Чехії(дитячий фольклорний ансамбль «Мала Ясенка», м.Всетін), Польщі (фольклорний ансамбль «Маринья», м. Вронкі) Латвії (дитячий фольклорний танцювальний колектив «Старінс», м.Кулдіга), Росії (Державний ансамбль пісні і танцю «Волзькі козаки», м.Самара), України (Кримсько-татарський народний танцювальний ансамбль «Ільхам», м.Бахчисарай, Автономна Республіка Крим). Місто Комсомольськ на фестивалі представляли народний хор «Славутич», народний вокальний ансамбль «Дніпряночка», народний оркестр «Барви» та гумористичний дует «Язикаті Хвеськи».

Традиційно в перший день відкриття фестивалю його учасники побували разом із представниками міської влади на святковому богослужінні у Свято- Миколаївському соборі, поклали квіти до Козацької могили та Вічного вогню та пройшли марш-парадом вулицями міста. На урочистій церемонії відкриття фестивалю міський голова С.А. Супрун зазначив, що «фестиваль відбувається в дні, коли Україна святкує 20-річчя своєї незалежності. Це чудовий дарунок комсомольчанам та гостям міста з нагоди величного державного свята. Тож нехай це яскраве дійство дарує всім незабутні враження від зустрічі з прекрасним, пробуджує чисті думки й високі прагнення, єднає таланти міжнародного масштабу, стверджує ідею єдності України і світу, єдності культур».

Наступного дня представники від фольклорних колективів у малій залі виконкому міськради мали зустріч з міським головою С.А.Супруном та обмінялися сувенірами.

alt23 серпня в Комсомольську відбувся парад Державного Прапора, учасники фестивалю пройшли святковою ходою, а представники від кожної країни пронесли шестиметровий прапор України від Палацу культури і творчості вулицею Миру до набережної Дніпра. На воді пройшли показові виступи спортсменів ДЮСШ з атрибутикою державної символіки. А далі фольклорні колективи виступили з концертною програмою на сцені, яка була розміщена на воді. Завершився концерт феєричним салютом на Дніпрі.

В останній день фестивалю напередодні прощального марш-параду в залі «Вікторія» Палацу культури і творчості пройшла прес- конференція дирекції фестивалю для ЗМІ. Зокрема, директор фестивалю І.І.Зеленська зазначила, що програма фестивалю виконується в повному обсязі. Сам фестиваль вже давно став візитівкою нашого міста, а нинішнього року він запам’ятається комсомольчанам та гостям ще й новаціями. Про інноваційні цьогорічного свята розповів координатор проекту, член ради ГО «Комсомольськтур» В.В.Пучков. Він зазначив, що особливістю фестивалю є онлайн-трансляція концертів. І вже за два фестивальні дні було зареєстровано 680 підключень, в тому числі країн СНД, Прибалтики та Західної Європи. Пікова загрузка складала 84 одночасних підключень. Заступник директора фестивалю, директор Палацу культури і творчості О.В.Меренков відзначив високий рівень виконавської майстерності колективів, які приїхали до Комсомольська та висловив сподівання, що фестиваль і надалі продовжуватиме жити.

Увечері пройшла урочиста церемонія закриття фестивалю «Калинове літо на Дніпрі». Після прощального марш-параду вулицями міста на Театральній площі відбувся гала-концерт, присвячений 20-й річниці незалежності України, на якому з вітальним словом виступив міський голова С.А.Супрун. «У святковий день 20-річчя української незалежності хочу висловити щиру подяку всім жителям нашої територіальної громади за плідну, натхненну й нелегку щоденну працю, за відданість ідеї державної незалежності України.

altСьогодні завершується одинадцятий Міжнародний фольклорний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі». Перегорнута ще одна сторінка фестивального літопису. Маю впевненість, що і надалі небайдужість організаторів та спонсорів, натхненна творча діяльність колективів гуртуватимуть довкола фестивалю ще більше учасників та гостей. Нехай же цей святковий день стане ще однією нагодою для консолідації навколо ідеї спілкування засобами мистецтва на засадах духовності й доброти , взаємоповаги й дружби. Я щиро вдячний всім учасникам фестивалю, його організаторам, спонсорам, гостям нашого міста за яскраві миттєвості та незабутні враження. Нехай живе наш фестиваль!»

Кожен з колективів отримав диплом учасника фестивалю, пам’ятне фото та подарунок. Визначені колективи, які отримали призи глядацьких симпатій, а в номінаціях «Міс фестивалю» та «Містер фестивалю» перемогли представники з Боснії та Герцеговини і Росії.

Фестиваль проходив за підтримки генерального спонсора – Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» (засновники Жеваго К.В., Лотоус В.В.), а також НВП «Фероліт» (фінансовий директор Войтюк А.Б.), ТОВ «Єристівський ГЗК» (комерційний директор Хіміч Ю.В.)

Страховий партнер фестивалю: АСК «Омега» (Тарасенко С.В.)