Щасливі разом

altВиховання дітей – це важлива, але водночас справа нелегка, тому що потребує повсякденного, повсякчасного піклування і уваги. А виховання дітей, позбавлених батьківського піклування з народження, чи тих, що тривалий час перебували в дитячих будинках чи інтернатних закладах – це праця сповнена віддачі себе дітям, тому що по-іншому неможливо.

І все ж таки, незважаючи на чимало проблем, пов’язаних із вихованням прийомних дітей у сім’ях, ця благородна, гуманна справа знаходить певну підтримку в суспільстві. Підтвердженням тому є й наше місто, де зростає кількість сімей, що зважуються на рішучий і відповідальний крок – стати батьками-вихователями для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

В Комсомольську створено і функціонує 4 прийомні сім’ї, в яких виховуються 8 дітей. З ними тісно співпрацює Комсомольський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. В плані впровадження Стратегії розвитку системи соціальних послуг на центри соціальних служб покладено проведення презентацій для міських голів з питань організації соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю безпосередньо в територіальній громаді.

Саме тому 11 лютого в Комсомольському міському ЦСССДМ відбулося чергове засідання групи спілкування для прийомних батьків. На зустріч був запрошений міський голова С.А.Супрун. Своїми очікуваннями та щасливими моментами, проблемами та почуттями в атмосфері невимушеності та доброзичливості ділилися з очільником міста сім’ї Маціпури, Ухналь, Ополонської, Корцових. Кожна з прийомних сімей, розповідаючи свою історію, міркувала однаково: звичайно, приймаючи рішення створення прийомної сім’ї, потрібно усвідомити, що воно призведе до змін в особистому житті. З’являться певні зобов’язання, щоденні клопоти та турботи. Але все це варте того, аби відчути радість батьківства, бачити усміхнені дитячі оченята.

А в цьому переконалися всі присутні, розглядаючи фотослайди, які батьки демонстрували з радістю та гордістю, а подекуди зі сльозами на очах.
«Це просто щастя бачити, як на твоїх очах діти перетворюються із замкнених у собі колючих їжачків у щирих і чудових друзів, самодостатніх людей. — говорить одна з прийомних мам. — Головне і найскладніше у стосунках — підібрати ключик до кожної дитини, нікого не обділити увагою, зрозуміти переживання дитини і передати їй своє переконання у її особливості і неповторності».

altВелику вдячність за розуміння, турботу й підтримку висловлювали прийомні батьки головному спеціалісту Г.О.Сосі, яка здійснює важливу і нелегку місію соціального супроводу прийомних сімей, та директору ЦСССДМ О.О.Запсельській. Олена Олександрівна з цього приводу зазначає, що визначальним мотивом у тих людей, котрі звернулись до служби центру стосовно питань створення прийомної сім’ї, є бажання зігріти сирітську душу теплом батьківської любові, родинного вогнища.

Міський голова С.А.Супрун вручив кожній прийомній сім’ї чайний сервіз та передав подарунок дівчинці Валі, якій саме цього дня виповнилось 13 років.

Сергій Андрійович також пообіцяв вирішити кілька проблемних питань, з якими до нього звернулись батьки.

Насамкінець зустрічі міський голова, звертаючись до прийомних сімей, зазначив: « Ви взяли на себе дуже відповідальну, почесну і важку місію, але від цього родини стають сильнішими та мудрішими. Зі свого боку, обіцяю всебічну підтримку та сприяння для прийомних сімей.
Велика вдячність Вам за турботу і небайдужість до долі дітей. Нехай Боже благословення збагачує Вас і приносить радість».