alt15 травня 2008р. в актовій залі НВК ім. Л.І. Бугаєвської відбулися громадські слухання на тему «Перспективи будівництва житла в районі житлового будинку №22 по вул. Конституції».
Розпочав слухання міський голова С.А. Супрун, який озвучив суть проблемного питання, що виноситься на обговорення, розповів про процедуру погодження та надання дозволу на будівництво житлового об\'єкта, наголосивши на тому, що до сьогодні жодне рішення про будівництво житлового будинку поблизу буд. №22 по вул. Конституції ще не приймалося. Оскільки законодавство передбачає враховувати думку мешканців міста при розміщенні нового об\'єкта, були скликані громадські слухання щодо перспектив будівництва житла в районі даного житлового будинку. Врахувати думку членів територіальної громади і прийняти остаточне рішення з цього питання — мета проведення слухань.
Міський голова розповів про зміни у чинному законодавстві щодо будівництва об\'єктів. З 1 січня 2008р. виділення земельних ділянок в оренду для ведення будівництва передбачено на конкурсних засадах, через аукціон. 28 лютого відповідною Постановою КМУ було розроблено порядок проведення такого аукціону. Президент України наклав вето на цю Постанову, і відтепер через правову прогалину в органів місцевого самоврядування немає механізму передачі цих земельних ділянок. С.А. Супрун наголосив: для того, щоб розвивати інженерну інфраструктуру, сьогодні місту вкрай необхідне залучення інвестицій. Саме від передачі землі в оренду та від продажу землі формується бюджет розвитку Комсомольська, кошти з якого використовуються на потреби комсомольчан. Крім того, будівництво житла у місті дозволить знизити ціни на вторинному ринку житла, - зазначив Сергій Андрійович.
З роз\'ясненнями чинного законодавства щодо забудови територій виступили начальник управління архітектури та містобудування В.Д. Лещенко та начальник відділу земельних ресурсів А.М. Чорномор.
Голова постійної комісії міської ради з питань архітектури, будівництва, земельних ресурсів та екології Рикус А.О. у своєму виступі зазначив, що ВАТ «Полтавський ГЗК» давно не будував у Комсомольську житло, і навряд чи робитиме це у найближчому майбутньому. Тільки минулого року до міської ради звернулись інвестори з пропозицією щодо будівництва нового житла, до цього у місті останніми роками нічого не будувалось. У 2007р. завдяки продажу землі комбінату міська влада змогла вкласти колосальні суми у благоустрій Комсомольська. Андрій Олексійович попросив мешканців будинку №22 по вул. Конституції поставитися до пропозицій інвестора виважено, використавши з максимальною вигодою для себе шанс по наданню дозволу на будівництво житла ТОВ «Фірма «Стаг».
В обговоренні питання взяли участь мешканці будинку №22 по вул. Конституції, представники фірми-забудовника, депутати міської ради, працівники міськвиконкому.
Учасники слухань затвердили резолюцію, яку мають доопрацювати члени робочої групи. У резолюції зазначено про погодження будівництва житла в районі житлового будинку №22 по вул. Конституції за дотримання певних умов:
  • замовити профільному інституту проведення експертизи технічного стану будинку №22 по вул. Конституції;
  • зберегти дитячий майданчик на прибудинковій території (без переносу через дорогу) і виконати його благоустрій;
  • врахувати думку територіальної громади міста при будівництві житла поблизу житлового будинку №22 по вул. Конституції.