11 грудня у великій залі ПКіТ відбулись громадські слухання на тему «Ставлення територіальної громади до проекту Концепції розвитку прибережної зони м. Комсомольська». На слуханнях були присутні делегати від трудових колективів, громадських організацій, політичних партій, конфесій міста, які взяли активну участь в обговоренні даного проекту. Головувала на громадських слуханнях (згідно зі Статутом територіальної громади), секретар міської ради Н.Р. Карпець.
Байдужих не було. Громада активно долучилась до процесу обговорення проекту. Основні тези виступів і повідомлень наведено нижче. У своїй вступній промові міський голова С.А. Супрун наголосив: Придніпровський парк є саме тією територією, розвиток інфраструктури якої дасть можливість зробити її центром туристичної привабливості м. Комсомольська. «Досвід організації і проведення Всеукраїнського фестивалю «Козацькі сурми» показав, що вкрай необхідним є благоустрій, розвиток прибережної смуги для створення активного і пасивного відпочинку та індустрії розваг. Саме тому за ініціативи міськвиконкому розроблено Концепцію забудови Прибережної території Комсомольська, в якій враховано всі переваги і проблеми, пов\'язані із благоустроєм цієї території», - зазначив Сергій Андрійович.
Генеральний директор проектувально-будівельної фірми ТОВ «АБРІС» «ЛИБІДЕЯ» В.О. Рак детально зупинився на проекті майбутньої забудови кожного сегменту (зони) прибережної смуги Дніпра. Делегатам слухань було продемонстровано розбудову прибережної зони за окремими секторами.
Володимир Олександрович наголосив, що при розробці проекту спеціалісти «Либідеї» намагались максимально врахувати всі пропозиції щодо збереження зелених насаджень і розвитку інфраструктури.
Генеральний директор Асоціації «Укртурінформінвест» В.В. Пучков повідомив, що Комсомольськ має всі передумови для створення та подальшого розвитку в місті таких видів туризму, як:
-
активний туризм ( водний, повітряний відпочинок);
-
туризм, пов\'язаний із певними подіями (рос. «событийный туризм»);
-
пізнавальний туризм (історичний, промисловий).
Володимир В\'ячеславович схвалив ідею створення на прибережній зоні Дніпра Музею під відкритим небом (з реконструкцією подій минувшини), розробки території відпочинку (з тимчасовим проживанням у готелі «Ольвія» та профілакторії) та облашування території сучасного пляжу. Пучков В.В. зазначив: для реалізації окреслених завдань необхідно зберегти цілісність інфраструктури і дотримуватись основних принципів туризму.
Начальник управління архітектури і містобудування О.М. Гриценко повідомила: генеральним планом забудови міста передбачено створення рекреаційної зони (зони активного і пасивного відпочинку городян).
Директор музею ВАТ «ПГЗК» М.П. Стахів закликав присутніх підтримати проект забудови набережної Дніпра: «На території Комсомольська і Дмитрівської сільської ради знаходяться близько 133 пам\'яток історії та культури. Проект варто втілювати в життя навіть задля того, щоб розповісти про них туристам» , - підкреслив Микола Павлович.
Депутат Комсомольської міської ради А.О. Рикус зауважив: запропонований проект є дуже актуальним, тому що створення бази відпочинку на березі Дніпра дозволить людям будь-якого віку з користю проводити дозвілля, і подякував керівництву міста й області за допомогу у розробці даного проекту.
Член архітектурно-містобудівної ради Г.В. Савченко з ностальгією пригадав ті часи, коли у місті працював дебаркадер, і висловив сподівання на те, що Дніпро ще заявить про себе як судноплавна річка.
Директор департаменту економічного розвитку О.В. Овчиннікова розповіла, що сьогодні економіка Комсомольська майже повністю залежить від стабільної роботи основного підприємства міста — ВАТ «Полтавський ГЗК». Надзвичайно гостро у місті стоїть питання щодо перспектив розвитку малого бізнесу. На думку Ольги Віталіївни, розвиток цієї галузі сприятиме розвитку економіки Комсомольська в цілому.
Начальник міського відділу з фізичної культури і спорту В.В. Подрезан подякував проектувальникам за те, що окремим пунктом включили створення веслувального каналу.
Інженер-будівельник АТ «Славутич-Руда-Україна» Д.С. Мусієць висловив свої пропозиції до проекту створення веслувального каналу, запропонувавши надати йому більші розміри (для проведення змагань міжнародного рівня): від вул. Миру до напрямку Редутів.
Тренер з веслування на байдарках та каное М.І. Мацапура наголосив: треба це питання вирішувати разом із екологічною проблемою, адже часто з Кременчуцького водосховища течією зносить зелені водорості. Тому канал потребуватиме постійного очищення.
Громадянин, який наполегливо просив слова, наголосив: перш, ніж братися за такий масштабний проект, необхідно вирішити питання із благоустроєм. Крім того, чоловік вніс пропозицію включити до проекту будівництво лазні муніципальної власності.
Директор ДЮСШ №3 А.К. Шафоростов поцікавився, чи не з\'явиться спокуса збудувати на території набережної Дніпра «хатинок» для «сильних світу цього». Наступне питання, яке цікавило Анатолія Кириловича, адресувалось голові ОДА В.М. Асадчеву, і стосувалось фінансування з обласного бюджету робіт по створенню веслувального каналу в Комсомольську. «Ви, Валерію Михайловичу, доклали багато зусиль задля розвитку галузі спорту в області. Може, в ювілейний для Комсомольська рік посприяєте фінансуванню проекту створення веслувального каналу за кошти обласного бюджету?», - запитав А.К. Шафоростов голову ОДА.
Представник МО КПУ Г.С. Бугрій запропонував військову техніку (танки), що знаходяться поблизу затоки Барбара, перенести ближче, і встановити їх по обидва боки обеліска «Хто загинув за Дніпро — буде жити вічно».
Представник ГО «Батьківської рада» В.Ю. Чистяков зауважив.що в цілому проект, запропонований ТОВ «АБРІС» «Либідея» по реконструкції набережної Дніпра, його організації подобається. У «Батьківської ради» лише виникли 2 питання:
-
за які кошти буде реалізовано даний проект?
-
коли будуть відремонтовані басейни у дошкільних навчальних закладах міста?
Володимир Юрійович попросив також врахувати думку гродаськості щодо створення у парку майданчику для катання на скейтах.
Заступник голови обласної ради П.В. Ворона у своїй промові висловив побажання, щоб до реконструйованої зони був доступ усіх верств населення. Петру Васильовичу сподобалась також ідея створення на прибережній зоні Музею під відкритим небом із реставрацією подій давнини. П.В. Ворона побажав, щоб цей проект був реалізований на практиці якомога швидше.
Голова Полтавської обласної державної адміністрації В.М. Асадчев подякував міській владі за можливість взяти участь у громадських слуханнях. Володимир Михайлович повідомив, що обласна адміністрація веде цілеспрямовану роботу по реанімації річки Дніпро як великої судноплавної водної артерії. «Ви просто приречені втілити в життя цей проект, інакше цю ідею підхоплять ваші сусіди — кременчужани. Ідея цікава і корисна, але проект непростий і дороговартісний. Вам доведеться включати публічні ресурси — кошти державного і обласного бюджетів, а також інвестиції. Область готова долучитись до участі у даному проекті. Перший об\'єкт, який буде привабливим для інвесторів, - це, безперечно, веслувальний канал.
Дуже серйозна проблема — збереження екології Дніпра. Річка «цвіте» на всіх водосховищах. Цей проект ми теж повинні реалізувати разом», - зазначив голова ОДА.
Підсумував виступи представників громади і гостей слухань міський голова С.А. Супрун. Зокрема, Сергій Андрійович підкреслив: судячи із активності, з якою городяни обговорюють даний проект, тема реконструкції і забудови набережної Дніпра є цікавою. «А що стосується забруднення навколишнього середовища і збереження екології, - ця тема є теж актуальною. Хто є основним порушником? Хто забруднює довкілля? Ми з вами, і наші діти. Це означає лише те, що ми не змогли прищепити нинішній молоді відчуття бережливого ставлення до навколишнього середовища. Треба змінювати менталітет, щоб люди замислювались над тим, що залишать після себе нащадкам. Для того ж, щоб змінився менталітет, і прийшло це розуміння, потрібен час. Переконаний: саме життя змусить нас жити цивілізовано» .
Міський голова С.А. Супрун дав відповіді на запитання громадян, після чого делегати у складі 439 осіб (з одним голосом «утримався») затвердили резолюцію громадських слухань наступного змісту:
«Ми, учасники громадських слухань – представники територіальної громади міста Комсомольська, на підставі виступів та обговорення концептуального проекту розвитку прибережної території м. Комсомольська, вирішили:
1) схвалити проект Концепції розвитку прибережної території в межах річки Дніпро по вулицях Конституції, Добровольського та затоки Барбара, розроблений ТОВ “АБРИС “Либідея”.
2) Управлінню архітектури і містобудування виконкому Комсомольської міської ради підготувати на сесію міськради пропозиції по розробленню містобудівної документації забудови прибережної території в межах річки Дніпро, затоки Барбара, вулиць Конституції та Добровольського».