У великій залі Палацу культури і творчості 08 червня відбулися громадські слухання з теми «Обговорення назви міста». Вів захід секретар Комсомольської міської ради Сергій Дорота.

Учасниками громадських слухань були делегати від підприємств, установ та організацій, які розташовані в місті, делегати від політичних партій, релігійних та громадських організацій, депутати міської ради, представники органів самоорганізації населення, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, члени територіальної громади міста, представники місцевих та всеукраїнських засобів масової інформації. Усього в громадських слуханнях взяли участь 730 містян.

У ході громадських слухань виступили голова Спілки «Першозасновників ВАТ «Полтавський ГЗК» Анатолій Антонець, голова Клубу першопрохідників «Полтавська магнітка» Володимир Лісняк, містянин Володимир Ковальчук; міський голова Комсомольська 2007-2015рр. Сергій Супрун, який звернувся до містян від імені екс-міських голів та Почесних громадян міста Комсомольська; мешканка міста Валентина Лагутіна; депутат міської ради, член громадської організації «Комсомольська міська спілка ветеранів Афганістану «Учасників бойових дій» Віктор Д’яченко, Микола Матюх, заступник голови Спілки «Першозасновників ВАТ «Полтавський ГЗК» Євгеній Шестаков, комсомольчанин Григорій Будрій, голова громадської організації «Учасників бойових дій на сході України» Кирило Бегейма, голова Ради громадської організації «Історичний клуб імені Олекси Царенка» Сергій Діхтяр, депутат Полтавської обласної ради від міста Комсомольська Володимир Говоренко; депутат міської ради, голова громадської організації «Комсомольська міська спілка ветеранів Афганістану «Учасників бойових дій» Володимир Рубан, голова Полтавського народознавчого осередку «Дзвін» Любов Козуб, Почесний громадянин міста Комсомольська, депутат міської ради, голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус, містянин Андрій Бердник, перший проректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Української православної церкви, єпископ Веніамін; міський голова Дмитро Биков.

Після виступу усіх бажаючих відбулося голосування, де кожен учасник громадських слухань в опитувальному листку визначив обрану назву: Горішні Плавні, Добровольськ, Наддніпрянськ, Святомиколаївськ, які були визначені експертною комісією, або запропонував свій варіант.

Лічильна комісія після підрахунку голосів оголосила результати таємного голосування: Горішні Плавні – 22 голоси, Добровольськ – 62 голоси, Наддніпрянськ – 92 голоси, Святомиколаївськ – 492 голоси. Свій варіант запропонували 39 учасників громадських слухань: Комсомольськ, Дніпровськ, Молодіжний, Борисфен, Іскра, Героїв Дніпра 1943р., Дніпрорудне.

За результатами громадських слухань була прийнята резолюція, у якій зазначено: «Ми, учасники громадських слухань – представники територіальної громади міста Комсомольська, на підставі виступів та обговорення питання щодо назви міста, керуючись ст. 7 Конституції України (в Україні визнається й гарантується місцеве самоврядування), ст. 140 Конституції України (місцеве самоврядування є правом територіальної громади – жителів міста – самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції й законів України), ст. 4 Європейської хартії місцевого самоврядування (повноваження органів місцевого самоврядування не можуть скасовуватися чи обмежуватися іншим, центральним або регіональним органом, якщо це не передбачене законом),

ВИРІШИЛИ:

1. Більшістю голосів погодити назву міста «Святомиколаївськ».

2. Комсомольській міській раді Полтавської області вжити всіх необхідних заходів для реалізації даної Резолюції.

3. Дану Резолюцію громадських слухань з теми «Обговорення назви міста» оприлюднити в засобах масової інформації».