9-30 жовтня в рамках Всеукраїнського стрілецького дня на одному з військових полігонів під Полтавою військовий комісар Полтавського обласного військового комісаріату полковник Дмитро Губський за сприяння голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка зібрав голів районних державних адміністрацій Полтавської області, районних (міських) військових комісарів, керівний склад загонів оборони та батальйону територіальної оборони. Участь у заході від міста Горішні Плавні взяв секретар Горішньоплавнівської міської ради, голова призовної комісії Горішньоплавнівського об\'єднаного міського військового комісаріату Сергій Дорота.

Метою заходу було провести інструкторсько-методичне заняття та продемонструвати, як потрібно готувати особовий склад підрозділів територіальної оборони до виконання завдань за призначенням. «Ми знаємо, як і чим захищати Полтавську область, якщо доведеться, але для цього потрібно займатися територіальною обороною вже зараз і всерйоз, ми втратили цілих 2-роки, і їх необхідно терміново надолужити, тому ми 28 жовтня на колегії в обласній адміністрації представили Обласну програму територіальної оборони, розробку і прийняття подібних програм ви повинні ініціювати у свої районах», – зазначив військовий комісар у виступі перед головами районних державних адміністрацій області. На інструкторсько-методичному занятті протягом двох діб з керівним складом підрозділів територіальної оборони представники обласного військового комісаріату, громадських організацій, інструктори військово-спортивного клубу «Воїн» та центру підготовки «Сеал» показали, як готувати особовий склад, провівши тактико-спеціальну підготовку, одиночну підготовку, злагодженість у складі відділень, заняття з інженерної підготовки, військово-медичну підготовку, вогневу підготовку. Підсумком було проведення стрільб бойовими набоями з автомата АК-74 та пістолета ПМ. Такі заходи відповідно до затвердженого графіка будуть проводитися щомісячно і охоплять весь особовий склад підрозділів територіальної оборони області. Також значна увага буде приділятися підбору кадрів, який триває на керівні посади. Загони оборони повинні очолити ініціативні громадяни, які мають вплив у районі (місті), здатні організувати діяльність підрозділу та спроможні повести за собою особовий склад – їх підбором і планують зайнятися голови районних державних адміністрацій разом з військовими комісаріатами.

За матеріалами сайту http://horol.adm-pl.gov.ua/