Родзинка оздоровчого відпочинку дітей на Полтавщині

Так назвав дитячий спортивно-оздоровчий центр (ДСОЦ) «Горизонт» голова Полтавської облдержадміністрації О.В. УДОВІЧЕНКО.  Олександр Васильович разом з начальником Головного управління у справах сім’ї та молодії Н.А. ШКОДЕНКО побував у цьому чудовому дитячому оздоровчому містечку, прямуючи на урочистості, що відбувалися у Комсомольську до Дня працівників гірничодобувної і металургійної промисловості.
«Горизонт» зустрів голову ОДА традиційною ошатною зеленню дерев, охайністю території та чистим заміським повітрям. Директор ДСОЦ  Р.М. ЛАРІНІНА разом з міським головою Комсомольська С.А. Супруном та представниками керівництва ПГЗК провела для О.В. Удовіченка екскурсію оздоровчим центром, продемонструвавши красу відремонтованих за чи не найвищими вимогами корпусів та розповівши про запроваджені  новації щодо енергозбереження у вигляді автономного опалення та сонячних батарей, про оздоровлення дітей з допомогою інгаляцій та відварів, про роботу тренажерної зали, їдальні, де меню розробляється фахівцями-науковцями цієї сфери, та багато іншого. І звичайно ж, усі ці прекрасні умови для дитячого відпочинку створені завдяки спонсорським коштам Полтавського ГЗК. За словами міського голови
С.А. Супруна, у 2011 році на реконструкцію корпусів “Горизонту” вкладено 11 млн грн, а у 2012-му - близько 6 млн грн.
Незважаючи на обмежений час екскурсії, «Горизонт» справив на голову ОДА, за його словами, дуже приємне враження. «Це найкращий приклад, - підкреслив Олександр Васильович, - коли підприємство передає у комунальну сферу заклад, але розуміє суспільні інтереси. Тому не шкодує коштів на його фінансування. Безумовно, «Горизонт» на сьогодні найкращий заклад такого типу у нас в області».  Особливе враження на очільника облдержадміністрації справили не лише затишні, відремонтовані приміщення, а й той науковий підхід, з яким керівництво центру та ПГЗК ставляться до оздоровлення дітей, коли для найкращого їх розвитку у певному віці враховуються навіть кольорова гама приміщень та форми меблів.
О.В. Удовіченко дав високу оцінку роботи адміністрації «Горизонту», міської влади Комсомольська та турботі керівництва ПГЗК. «У пострадянський період багато піонерських таборів залишилося на балансах підприємств, - зазначив Олександр Васильович. – Сьогодні багато з них вимагає вкладення певних коштів для подальшого функціонування саме як дитячих оздоровчих центрів і тому «йде під ніж». На їх базі функціонують бази відпочинку, оздоровчі комплекси, але для дорослих. Проте нині і Президент, і Уряд ставлять завдання покращити саме якість дитячого оздоровлення та розширити можливості для дітей відпочивати у оздоровчих таборах».
За словами голови Полтавської ОДА, керівництво області і надалі приділятиме якнайпильнішу увагу вирішенню цього питання. Нинішнього року  на Полтавщині вдалося зберегти кількість дитячих оздоровчих закладів на рівні 29 одиниць.
Тетяна ТЕРЕН.
Фото автора.