Фрегат Військово-Морських Сил Збройних Сил України «Гетьман Сагайдачний», підшефний корабель Комсомольської міської ради, вчора відсвяткував 22 річницю підняття військово-морського прапора.

З нагоди урочистої дати Комсомольський міський голова Сергій Супрун надіслав екіпажу вітальну листівку з найкращими побажаннями від територіальної громади.

[attachment=127:Завантажити вітання]

Урочистості відбулися в Одесі. Моряків привітали представники командування українських ВМС і командування з\'єднання кораблів, керівництво Подільського району Києва, ветерани Збройних Сил, священнослужителі, музиканти Центру військово-музичного мистецтва ВМС ЗС України. У ході урочистостей відбулося вручення нагород і подарунків, колективне фотографування, концерт флотських артистів, екскурсії на кораблі, спілкування гостей з екіпажем.

Довідка.

Фрегат «Гетьман Сагайдачний» закладено 05 жовтня 1990 року на суднобудівному заводі «Залів» міста Керч, 29 березня 1992 року корабель спущено на воду, 18 червня 1993 року зараховано до складу Військово-Морських Сил України. 04 липня 1993 року на кораблі піднято прапор Військово-Морських Сил України. «Гетьман Сагайдачний» брав участь у численних операціях, багатонаціональних військово-морських навчаннях, далеких походах. Зокрема, в активі корабля виконання завдань антитерористичних та антипіратських операцій «Активні зусилля», «Океанський щит», «Аталанта», міжнародних навчань серій «Кооператив партнер», «Сі Бриз», відвідування з візитами портів Болгарії, Великобританії, Італії, Ізраїлю, ОАЕ, США, Туреччини, Португалії, Франції та інших країн. Угода про шефські зв’язки та співробітництво між Комсомольською міською радою Полтавської області та флагманським кораблем «Гетьман Сагайдачний» підписана 31 січня 2013 року. Командир корабля - капітан 2 рангу Денис Іванін.