Вкотре останньої декади серпня квітуче місто на Дніпрі перебувало в обіймах яскравого свята народного мистецтва – Міжнародного фольклорного фестивалю «Калинове літо на Дніпрі». Тринадцять років поспіль Комсомольськ збирає на гостинній полтавській землі кращі колективи з усіх куточків землі, щоб презентувати їхні таланти, виконавську майстерність і невичерпний ентузіазм. Цьогоріч небайдужим глядачам до народної пісні й танцю, які не тільки вміють плекати власну національну ідентичність, а й шанують культуру інших народів, відкривали широку панораму фольклорного мистецтва 11чудових колективів із 9-ти країн світу:

Латвії, Польщі, Португалії, Республіки Північна Осетія – Аланія,  Словаччини, Туреччини, Індонезії, Іспанії та України. Покликання митців сцени – поєднувати серця людей різних національностей і світоглядів. З року в рік цей чудовий фестиваль шириться, зростає й набирає сили, пробуджуючи в наших серцях незгасну любов до мистецтва.

За роки існування цей яскравий фестиваль об’єднав близько 2700 представників 60 колективів різних країн світу. Цьогорічне свято фольклору подарувало комсомольчанам та гостям міста шість колоритних, яскравих концерти, два видовищних марш-паради, веселі, щирі, зворушливі вечори дружби. Організаторами XIII Міжнародного фольклорного фестивалю «Калинове літо на Дніпрі» виступили виконавчий комітет Комсомольської міської ради (міський голова С.А.Супрун), міський відділ культури і туризму (начальник І.І.Зеленська, координатор проекту Т.М.Луцій), КП «Комсомольський Палац культури і творчості» (директор О.В.Меренков), ГО «Культ-тур» (керівник В.В.Пучков). Фінансову підтримку захід отримав від Міністерства культури України (міністр Л.М.Новохатько), управління культури Полтавської ОДА (начальник Г.І.Фесій). Головним фінансовим партнером у проведенні фестивалю був Благодійний фонд «Полтавський ГЗК» (засновники К.В.Жеваго, В.В.Лотоус).  Крім того, спонсорську підтримку фольклорному святу надали НВП «Фероліт» (фінансовий директор А.Б.Войтюк), ТОВ «Єристівський ГЗК» (генеральний директор М.П.Горошко).

Останніми роками закриття Міжнародного фольклорного фестивалю співпадає зі святкуванням величного державного свята – Дня Незалежності України. Тож, як завжди, у день завершення фестивального дійства концертна програма була надзвичайно яскравою та захоплюючою. В урочистій церемонії закриття XIII Міжнародного фольклорного  фестивалю «Калинове літо на Дніпрі» брав участь міський голова С.А.Супрун. Він зворушливо привітав громаду та гостей міста з 22-ю річницею Незалежності України та святом фольклору, побажав добра, щастя, миру, злагоди та процвітання  Україні та рідному місту. За доброю традицією колективи-учасники свята народного мистецтва отримали на добру пам’ять дипломи учасників фестивалю та спільне фото. Призи глядацьких симпатій вручили таким колективам: фольклорному ансамблю «Секадау Регенсі» (Індонезія), Асоціації кастильських танців «Дієго Порцелос» (Іспанія) – від Благодійного фонду «Полтавського ГЗК»; ансамблю народного танцю «Бонварнон» (Республіка Північна Осетія) – від страхової компанії «Мега-поліс»; фольклорному ансамблю «Топлян» (Словаччина) – від підприємства «Фламінго-текстиль»; народному оркестру народних інструментів «Барви» (Україна), народному ансамблю бандуристів (Україна) – від НВП «Фероліт»; ансамблю пісні і танцю «Нова Руда» (Польща) –  від магазину «Фуджі-лайн»; фольклорному ансамблю «Ліго» (Латвія) – від дирекції фестивалю. Спеціальні призи були вручені у таких номінаціях: «Наймолодший учасник фестивалю» –  Ацамаз Салтаманов, 11 років (Республіка Північна Осетія); «Найстарший учасник фестивалю» –  Джоа Ліма Арауджо, 67 років (Португалія); «Містер фестивалю» – Альпер Ісмет Гьорен (Туреччина); «Міс фестивалю» – Сісілія Єва Пріхантіні (Індонезія). Неперевершена святкова концертна програма добігла кінця. Високо у серпневому небі спалахнули казкові вогні фестивального феєрверку. Прощавай фестивалю, неповторне свято збереження духовності та єднання народів світу. До наступної зустрічі у Комсомольську на Дніпрі у 2014 році!

Таїсія Лиманська.

Фото Любові Поренко.