18 березня Комсомольсьську міську раду відвідали студенти політехнічного технікуму (група ЕРГО 07-2).

Програма відвідування розпочалася в малій залі виконкому зустріччю з керівництвом міста. Захід відкрила керуюча справами виконкому Л.Б. Кошара. Вона привітала усіх присутніх, побажала плідної роботи та оголосила план проведення заходу.

Далі до студентської молоді звернувся міський голова С.А. Супрун. У своєму виступі він висвітлив питання соціально-економічного розвитку міста. Зокрема, він зауважив, що в рейтингу міст Полтавської області за основними показниками Комсомольськ займає перше місце в області та перші місця в Україні за рівнем благоустрою. Сергій Андрійович відзначив, що нині триває робота по вдосконаленню механізмів реалізації повноважень місцевої влади. За активної участі мешканців територіальної громади м. Комсомольська розроблено та затверджено стратегічний план розвитку міста. Міський голова ознайомив молодь зі своїми посадовими обов’язками, роз’яснив принцип дії делегованих та власних повноважень. Сергій Андрійович також зупинився на питанні молодіжної політики. Він зазначив, що молодь Комсомольська через Молодіжний депутатський клуб, Дитячу раду, Парламент робить вагомий внесок у життєдіяльність міста. Міський голова закликав студентів підтримувати всі молодіжні ініціативи, шанувати працю людей, які побудували місто, бути продовжувачами тієї естафети, яку почали першопрохідці Комсомольська.

З презентацією на тему: «Депутати як виразники інтересів територіальної громади» виступила секретар міської ради Н.Р. Карпець. Вона зазначила, що депутатський корпус Комсомольської міської ради у складі 40 осіб підтримує усі молодіжні ініціативи та починання. Активними учасниками програм розвитку молодіжної політики є і студенти Політехнічного технікуму. Неля Ростиславівна зауважила, що пишається своєю причетністю до становлення технікуму. Його директор І.П. Каплун, депутат міської ради, очолює комісію з питань освіти, культури, спорту, сім’ї та молоді.

Секретар міської ради познайомила студентів із роботою депутатського корпусу. Зокрема, вона наголосила, що його метою є покращення життєдіяльності територіальної громади міста. Усі Програми, які діють у місті, затверджуються депутатським корпусом. Більшість нині діючих депутатів працюють ще з першого скликання. Щодо питання тендерної рівності Неля Ростиславівна повідомила, що 20% від усієї кількості депутатів складають жінки. Крім того секретар міської ради зупинилася на питанні роботи депутатів за закріпленими дільницями, звітуванням народних обранців перед населенням, роботою в депутатських фракціях. Із зацікавленням студенти проглянули діаграми результатів анкетування депутатів з актуальних питань. Наприклад:

1. чому надаєте першочергову увагу в депутатській діяльності ?

2. чи є відчуття роботи в команді ?

3. що є мотивацією в роботі депутата ?

4. кращі риси депутатської діяльності ?

5. чи бачите себе в майбутньому скликанні депутатом ? і т.д.

Знайомство з діяльністю департаменту економічного розвитку та ресурсів почалося з розповіді його директора О.В. Овчіннікової про участь департаменту у реалізації політики місцевої влади у сфері економічного і соціального розвитку міста, у сфері внутрішньої торгівлі, громадського харчування і побутових послуг, ефективного використання ресурсів, які належать територіальній громаді міста, місцевої інвестиційної та інноваційної політики, а також – реалізації державної регуляторної політики. Ольга Віталіївна зупинилася на роботі кожного з п’яти відділів департаменту.

Начальник організаційного відділу В.М. Поденежна провела для студентів технікуму оглядову екскурсію по виконкому міської ради