У рамках Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» у Комсомольську з 24.03.2014р. по 23.05.2014р. здійснено комплекс заходів із благоустрою, спрямованих на поліпшення стану довкілля та озеленення міста. В акції «За чисте довкілля» взяли участь 6,5 тис. комсомольчан. Окрім комунальних служб міста до загальноміської толоки залучено понад 50 підприємств, установ та організацій. З їх допомогою були організовані та виконані роботи із впорядкування прилеглих та закріплених територій, зелених зон, місць масового відпочинку населення.

Найпершими відгукнулися члени клубу «Полтавська магнітка», які прибрали сквер «Першопрохідників», та КП «Кредо», які працювали на території біля паркового озера. Великий обсяг робіт виконали ВАТ «Полтавський ГЗК», НВП «Фероліт», ТОВ «Єристівський ГЗК», Редутське кар’єроуправління, ДП «Ферротранс», управління охорони здоров’я Комсомольської міської ради, Комсомольський виправний центр № 136, органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайонів приватної забудови «Тріада-21», КП "ВУВКГ" КМР" (самостійно ліквідували 5 несанкціонованих звалищ). Лише декілька приватних підприємців міста, об’єкти яких розташовані на колишній базі ОРСа, проігнорували акцію.

Велику подяку висловлюємо студентам та школярам. Студенти Вищого професійного гірничого училища, Професійного будівельного ліцею прибрали ділянки площею 25га., зібрали 30м. куб сміття, учні шкіл - 20 га., зібрали 20м.куб. сміття.

Також активну участь в акції «За чисте довкілля» взяла громадська організація «Центр розвитку дитини і сім’ї «Родіс». Вони очистили від сміття Дніпровську косу та територію навколо стадіону «Гірник», при цьому зібравши близько 13м.куб. сміття.

У «День довкілля», який відбувся 12 квітня, разом з підприємствами та населенням, на прибирання вийшли всі бюджетні установи міста. Виконавчий комітет Комсомольської міської ради прибирав закріплену за ним територію, що простяглася від тополиного гаю до яхт-клубу та територію прилеглу до адміністративної будівлі виконкому, зібравши 10 м. куб. сміття.

Під час проведення акції «За чисте довкілля» КП «СпецЕко» приймало сміття на міський полігон твердих побутових відходів безкоштовно. Вивезено майже 700 м.куб. сміття, з них - 92 м.куб. в день суботника. Прибрано 898,6 тис. кв. м прибудинкових територій, 303,1 тис. кв. м парків та скверів, очищено понад 900 тис. кв. м берегів водойм.

Представниками департаменту житлово-комунального господарства постійно проводяться рейди по виявленню несанкціонованих сміттєзвалищ. За час проведення двомісячника чистоти та благоустрою силами КП «СпецЕко», ПП «Спецтранс» виявлено та ліквідовано 18 несанкціанованих сміттєзвалищ об’ємом 176 м.куб. На цьому тижні планується ліквідувати ще 7 сміттєзвалищ.

Виконано ручне та механізоване прибирання території вулиць, доріг (механізоване прибирання – 194 м.куб. сміття), проведено білування бордюрів, прибрано прилеглі території від випадкового сміття, від дрібних залишків деревини після санітарної обрізки. У скверах, парках міста та місцях масового відпочинку мешканців виконується прибирання, розорані захисні смуги у лісовій зоні, видалена поросль. Виконано ремонт, фарбування лавочок, дитячих майданчиків та малих архітектурних форм.

Велика увага приділяється озелененню міста. Під час акції висаджено 431 дерево, 3913 кущів, завершено санітарну обрізку зелених насаджень (обрізано 1719 дерев), висаджено однорічних квітів у кількості 8 860 шт., багаторічних квітів 345 шт., здійснено ампельне озеленення вулиць.

Жителі Комсомольська можуть помилуватися мальовничими квітниками, які створили працівники КП «Озеленення» в місцевому парку культури та відпочинку, біля меморіального комплексу «Захисникам Вітчизни», будівлі виконкому, неподалік магазинів «Мар’яна», «Ковровий дім» та «Антон», а також на розподільчий смузі по вул. Леніна.

Департамент житлово-комунального господарства