8 жовтня у малій залі міськвиконкому відбулась двадцять восьма (позачергова) сесія п\'ятого скликання. На порядку денному стояло одне питання - «Про проведення бюджетними установами попередніх розрахунків за теплопостачання».

Вів сесію міський голова С.А. Супрун. Сергій Андрійоівич розповів про ситуацію, яка сьогодні склалась в Україні на ринку газу і те, в які складні умови поставлені напередодні нового опалювального періоду органи місцевого самоврядування.

Постановою КМУ від 25.04.2008р. за №440 затверджено Порядок перерахування у 2008р. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з теплопостачання та водовідведення. Субвенція повинна покрити фінансову різницю, яка виникла у зв\'язку з невідповідністю фактичної вартості послуг з теплопостачання та водовідведення тарифам, затвердженим органами місцевого самоврядування. Згідно із цією постановою, перерахування субвенції з державного бюджету повинно здійснюватися на суму заборгованості, що утворилася у період з 1 січня 2000р. по 1 січня 2008р.

Як пояснив міський голова С.А. Супрун, ДК «Газ України» не бажає чекати, поки надійде субвенція із держбюджету, пропонуючи надати ліміти витрат газу містам за умови ліквідації заборгованості, що мають комунальні підприємства теплоенергетики за попередній період. Станом на 2006р. борг КВП «Комсомольськтеплоенерго» перед ДК «Газ України» становив 2 млн 382 тис. грн., який було покрито за рахунок субвенції, виділеної із держбюджету. Борг КВП «Комсомольськтеплоенерго» 2008 року за рахунок залучених кредитних ресурсів було повністю погашено, але він пішов у залік боргу 2007р., який становив 1 млн. 580 тис. грн. На сьогодні «Комсомольськтеплоенерго» не має можливості здійснити попередні розрахунки за газ, що буде спожито у першій декаді жовтня поточного року. Тому депутати міської ради вирішили дозволити бюджетним установам, які належать до кумунальної форми власності, провести попередню оплату за теплопостачання за жовтень-грудень 2008р. підприємству КВП «Комсомольськтеплоенерго». Тепер є всі підстави вважати, що новий опалювальний сезон Комсомольськ розпочне вчасно, і комсомольчани матимуть тепло і гарячу воду у своїх оселях.