27 липня в місті Сегед (Угорщина) завершився 11-й чемпіонат світу з веслування на човнах «Дракон» серед національних команд, у якому взяли участь 30 країн. Збірна команда України була представлена в 7-ми гоночних класах на дистанціях 2000м, 1000м, 500м, 200м.

14 спортсменів ГО «Драгонком» м. Комсомольська на чолі із М.А.Будзинським представляли нашу країну у складі збірного екіпажу міст України: Комсомольська, Ковеля, Дніпропетровська, Києва. Саме комсомольчани склали основу цієї команди. Спортсмени змагалися в найсильнішому гоночному класі «Premіer mixed», у якому була заявлена найбільша кількість команд (17 країн світу), тому і конкуренція була дуже великою.

Збірна команда у класі «Premіer mixed» на дистанції 2000м посіла 12 місце, на дистанції 1000м – 10 місце, на дистанції 500м – 8 місце, на дистанції 200м – 6 місце.

Для наших спортсменів це був дебютний виступ, на якому була можливість обмінятися досвідом, оцінити рівень підготовки спортсменів з інших країн. Дивлячись на часові показники проходження дистанцій та кількість країн-учасниць, такий вид спорту, як веслування на човнах «Дракон», має дуже велику популярність у країнах світу й високий рівень підготовки спортсменів. Підготовкою команди до участі в змаганнях займалися тренери Моргун Валерій (Київ) та Ханчевський Сергій (Комсомольськ).

Особливою популярністю цей вид спорту користується в Канаді, як серед чоловіків, так і серед жінок. Канадці представили свою країну найбільшою командою, виставивши свої екіпажі в 47 гоночних класах, вибороли 44 нагороди різного ґатунку.

Збірна команда України була також представлена в гоночних класах «Senior A open» (чоловіки віком 40 років і старше) та «Senior В open» (чоловіки віком 50 років і старше), на яких показала свої кращі результати й виборола 5 медалей (4 золоті та 1 срібну). Цим прикладом наші земляки довели, що спорт може підкоритися будь-якому віку, головне - бажання.

Найвидовищною, як завжди, стала суперспринтерська дистанція 200м, де  нашій команді вдалося прорватися до великого фіналу й поборотися за призи з досвідченими спортсменами з таких країн, як: Китай, Канада, Філіппіни, Германія, Чехія, де цей вид спорту культивується вже багато років. В Україні він молодий, тільки-но починає набирати популярність, тому потрапити у фінал на чемпіонаті світу, показати гарні часові показники – це  дуже велике досягнення.

Лише 2 секунди віддалили їх від бронзової нагороди. Дві секунди – це  мить, але швидкість човнів настільки велика, що навіть за  цю мить велася запекла боротьба. Досвід, здобутий на цих змаганнях, дасть можливість у подальшому вивести цей вид спорту в нашому місті на більш високий професійний рівень.

У загальному заліку по кількості здобутих призових місць збірна команда України посіла 5 місце серед 30 країн світу.

У цьому році команду «Драгонком» чекає участь ще у декількох Всеукраїнських змаганнях, на яких набутий досвід допоможе показати найкращі результати. Наші земляки своїм прикладом довели, що займатися спортом можливо в різному віці, і не просто займатися, а ще  брати участь у змаганнях і складати конкуренцію сильним командам, головне -бажання. Тому запрошуємо всіх бажаючих до занять таким видовищним командним видом спорту, як веслування на човнах «Дракон».

Збірна команда «Premіer mixed» висловлює велику вдячність адміністрації ДЮСШ №3, яку очолює А.К.Шафоростов, усьому тренерському складу відділення веслування на байдарках і каное за допомогу в організації та проведенні підготовки до чемпіонату світу, а також спонсорам за фінансову допомогу й можливість взяти участь у змаганнях.