15 липня 2023 року в міському Палаці культури і творчості відбувся ІІ ярмарок-форум «Плавні.Текстиль #UkraineNOW», організований Полтавською торгово-промисловою палатою спільно з виконавчим комітетом Горішньоплавнівської міської ради.

У фоє Палацу працювала виставка-ярмарок майстрів народної творчості Полтавського регіону – вишивка «білим по білому», полтавська вишивка, ляльки-мотанки, Опішнянська кераміка та багато іншого, вироби яких можна було придбати і взяти участь у майстер-класах, які проводили майстри народної творчості для бажаючих.

У залі «Вікторія» відбувся бізнес-форум «Плавні.Текстиль #Нові виклики розвитку легкої промисловості в післявоєнний період» у рамках проєкту «Активізація бізнес-діяльності як ключовий фактор економічної стійкості громади в період воєнного стану». З вітальним словом до присутніх звернувся онлайн Владислав Кавелін, регіональний координатор програми міжнародної співпраці EU4Business, GIZ.

Міський голова Дмитро Биков у вітальному слові зазначив, що малий і середній бізнес є основою життєдіяльності та рушійною силою зростання економіки в будь-якому європейському місті. «У Горішніх Плавнях офіційно понад 2 тисячі осіб працюючих підприємців у сфері малого бізнесу, загальна кількість працюючих у цьому секторі економіки міста – близько 4 тисяч осіб. Розмір надходжень до бюджету громади від діяльності малого бізнесу в І півріччі 2023 року склав 32 млн грн та зростає порівняно з аналогічним періодом минулого року на 4%», – сказав міський голова. «Пишаємося підприємствами міста, які забезпечують своєю високоякісною продукцією військові підрозділи Збройних сил України», – зауважив Дмитро Биков і побажав усім плідної співпраці, надійних партнерів, втілення в життя амбітних ідей, доброї роботи на форумі та приємних вражень.

Вітали учасників бізнес-форуму «Плавні.Текстиль #Нові виклики розвитку легкої промисловості в післявоєнний період» заступник міського голови м.Миргорода Наталія Молочко, координатор української жіночої організації у Швеції Ірина Черкасова, президент Полтавської торгово-промислової палати Володимир Борисенко.

У ході форуму «Плавні.Текстиль #UkraineNOW» було проведено яскравий Міжнародний фестиваль «Подіум національної моди» та конкурс краси «Юні король та королева».

Опішнянський державний художній ліцей імені Василя Кричевського продемонстрував колекцію українських вінків та сучасного одягу «Барви рідної землі», декоровану орнаментикою гончарної мальовки.

Оформлення головної інсталяції з манекенами та представлення автентичних рушників та ляльок-мотанок на сцені презентував креативний мистецький хаб «OTOLOVKO», майстер народної творчості України Наталія Свиридюк, та культурно-освітній центр «АРТ-ландія», власник бренду Ірина Григорова.

Колекцію одягу «Зі скрині», створену юним дизайнером Катериною Куделею у 12 років, презентував дитячий театр мод «Ольга» місто Кропивницький, постановник Тетяна Шишацька, керівник Вікторія Вагжанова.

Присутнім продемонстрували колекцію «Дівоча краса» від центру моди «Століття краси» м.Полтава (автор ідеї Владислава Пипенко, головні убори Віра Черняк, керівник Ольга Агеєва).

Глядачі побачили неординарну та креативну колекцію під назвою «Свій стиль», яка представляє торгову марку «Гном», від учасників конкурсу краси.

Дитячий театр мод «Ольга», під керівництвом дизайнера Аліни Бурко, створили колекцію джинсового одягу «Fresh look» в стилі pret-a-porte, яку презентували присутнім. Постановник Тетяна Шишацька, керівник Вікторія Вагжанова (м.Кропивницький).

Вихованці Центру моди «Століття краси» продемонстрували дитячу колекцію «Мрії». Автор ідеї Владислава Пипенко, керівник Ольга Агеєва. Також глядачі ознайомилися із колекцією «Перлина стилів» фабрики трикотажного одягу із Горішніх Плавнів.

Модельна агенція «Єва» із Кременчука продемонструвала колекцію одягу торгової марки «Bembi», керівник Юлія Радюк.

Також відбулася прем’єра вистави «Terra nullius – (Не) вірю (!/?/…)», створена за мотивами творів Майка Йогансена, одного з найбільш яскравих представників доби «Розстріляного відродження». Актори та сценаристи – викладачі та випускники Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського.