14 жовтня у Комсомольську до свята Покрови та Дня українського козацтва відбулось регіональне свято «Козацькі сурми» за участю творчих колективів із Кобеляк і Кременчука.

З нагоди Дня Покорови для гостей і прихожан Комсомольська у Свято-Миколаївському соборі відбувся святковий молебінь, який провів о.Гергій. Цього ж дня біля Козацької Могили отаман Дніпровського Коша

Л.А. Котовський посвятив у джури учнів 6 класів навчальних закладів нашого міста. Сказав своє напутнє слово джурам і міський голова Сергій Супрун:

«14 жовтня в Україні відзначається одне із найбільш улюблених свят — Покрови Пресвятої Богородиці. Цього дня ми вшановуємо славних українських козаків, покровителькою яких вважається Богородиця. Козаки вірили в силу покрову Пресвятої Діви Марії, яка була заступницею і охоронителькою всіх, хто звертається до неї в молитвах. З нею козаки не боялись ні ворожої зброї, ні грізної стихії, а також мали дотримуватись всіх узятих на себе обітниць.

Історично, за способом свого створення Запорізька Січ є близькою до лицарських орденів Західної Європи, тому ритуал посвячення в джури має багато схожого з посвяченням в лицарі, скажімо, тієї ж польської католицької шляхти. Не маючи нащадків, козаки приваблювали до себе хлопчиків різного походження, своїх хрещеників, брали їх до себе на виховання. Звання джури відповідало пажеському званню у західній традиції. Хлопчина, взятий на утримання, спеціально навчався трьох видів воїнської доблесті: «Богові добре молитися, на коні реп\'яхом сидіти, шаблею рубати й відбиватися, з рушниці влучно стріляти й списом вправно колоти». На щастя, сьогодні не обов\'язково володіти всіма цими військовими прийомами, щоб стати джурою. Ваша нинішня зброя — знання, любов до рідного краю і збереження його історії, чистота думок і помислів. Саме такими були маленькі козачата колись, і саме такими ми хочемо бачити вас сьогодні. Тож дорослих вітаю зі святом Покрови і Днем українського козацтва, а маленьких козачат - із визначним днем у їхньому житті — посвяченням в джури. Шануймося, єднаймося, і нехай нам усім допомагає Господь!».

Юні джури, міська адміністрація, гості та громадськість Комсомольська у супроводі духового оркестру пройшли величним маршем вулицями міста. По закінченні марш-параду для комсомольчан на Театральній площі відбулися показові виступи шкіл східних єдиноборств, представлених у Комсомольську, а згодом — святковий концерт у великій залі міського ПКіТ за участю творчих колективів із Кобеляк.