Шановні колеги!

Організаційний комітет з проведення у м. Комсомольську Тижня охорони праці, встановленого Указом Президента України від 18 серпня 2006р. №685/2006, звертається до всіх суб\'єктів господарювання, керівників і працівників підприємств, установ, організацій різних форм власності, виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, профспілкових організацій, об\'єднань роботодавців із закликом об\'єднати зусилля для забезпечення на кожному підприємстві, у виробничому підрозділі, на робочому місці належних, здорових і безпечних умов праці.

У Полтавській області за 2007 рік у порівнянні з 2006 роком кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками збільшилась з 27 до 34, загальний виробничий травматизм знизився з 474 до 434.

З нагоди Дня охорони праці Організаційним комітетом у нашому місті ухвалено рішення про проведення в період з 21 по 28 квітня 2008р. Тижня охорони праці з темою цьогорічної акції „Управління професійними ризиками”.

Головною метою заходів Тижня є привернення уваги кожного роботодавця і працівника до усунення або досягнення мінімально можливого (допустимого) рівня виробничих ризиків, до профілактики виробничого травматизму і професійної захворюваності, формування загальної культури охорони праці та свідомого ставлення до цих питань. Слід подбати про належну мотивацію працівників до безпечної праці, посилити відповідальність керівних працівників, спеціалістів та інших осіб за порушення, що створюють підвищений ризик для життя і здоров\'я людей.

У рамках Тижня передбачається провести на виробничому рівні семінари, конференції, виставки, круглі столи, теле- та радіоінтерв\'ю, дискусії, організувати відвідання підприємств з метою поширення позитивного досвіду, надання допомоги в усуненні наявних недоліків у сфері безпеки, гігієни праці, захисту прав та інтересів потерпілих на виробництві працівників.

Оргкомітет пропонує протягом Тижня вшанувати пам\'ять працівників, які загинули на виробництві, відвідати сім\'ї потерпілих, вишукати можливості для надання їм допомоги у розв\'язанні матеріальних, соціально-побутових або інших проблем. Доцільно також за підсумками відповідних оглядів-конкурсів заохотити працівників за активне сприяння підвищенню рівня безпеки та поліпшенню умов праці, виявлену ініціативу й плідну роботу в цих напрямах.

Закликаємо роботодавців, посадових осіб і працівників усіх галузей економічної діяльності, профспілкових та інших громадських організацій активно провести Тиждень охорони праці й домогтися виконання головних завдань цієї акції.

Організаційний комітет

з проведення у м. Комсомольську