Дмитрівчани стали власниками земельних паїв

У переддень свята – Дня працівників сільського господарства – в урочистій атмосфері дмитрівчани отримали довгоочікувані державні акти на право власності на земельні ділянки

Одинадцятого листопада на свято селян-трударів рідної української землі до актової зали Дмитрівської загальноосвітньої школи завітали поважні гості, зокрема, голова прав-ління ВАТ «Полтавський ГЗК» В.В. ЛОТОУС, міський голова С.А. СУПРУН, директор Полтавського інституту землеустрою Г.В. НЕДІЛЬКО, начальник Головного управління Держкомзему Полтавської області Г.І. ШАРИЙ, начальник відділу Держкомзему м. Комсомольська А.М. ЧОРНОМОР, в.о. генерального директора Єрис- тівського ГЗК  М.П. ГОРОШКО, генеральний директор Біланів- ського ГЗК А.О. РИКУС та інші. Усі вони причетні   до здійснення заповітної мрії селян – стати власниками земельних паїв.

Усе своє життя дмитрівчани працювали на рідній землі: вирощували хліб, свиней, доглядали телят, доїли корів. Щоденно вкладали частину душі і праці в добру загальну справу. Серед них є багато тих, хто має державні нагороди. Це Р.М. ЛиходІй, яка за доблесну  і самовіддану працю  від- значена орденами Леніна та Трудового Червоного прапора. Орденами «Знак пошани» та Жовтневої революції  нагороджена телятниця Г.Ю. ЛАВРИК. Орденом Трудового Червоного прапора та медаллю «За доблесну працю» нагородили бригадира тракторної бригади  В.І. КАГАЛА. Орденоносцями також стали тракторист В.М. ДОЛИННИЙ, водій О.І. ЧМИРЬ, доярки М.О. МОГИЛА та М.Х. ЛИХАЦЬКА.

Земля в Україні вже давно розпайована. Лише Дмитрівка залишилася таким собі острівцем. Це тому, що тут знаходяться поклади залізної руди, а поруч з селом розвиваються гіганти гірничодобувної промисловості.  Виготовлено і зареєстровано 262 державних акти. Вартість кожної земельної ділянки, згідно з нормативно-грошовою оцінкою, становить 28 тис. грн.

Першою вітала своїх односельців зі святом і радісною подією голова Дмитрівської сільської ради А.І. ПРЯДКО. У своїй промові Антоніна Іванівна зазначила, що ниніш- нє свято територіальної громади села стало можливим завдяки тому, що на шляху до здійснення мрії селян траплялися чиновники з добрим серцем, а також керівники різних рівнів, які розуміють і пам’ятають про працю хліборобів, дозволили приватизувати землю, де знаходяться корисні копалини. А.І. Прядко висловила щиру вдячність голові Полтавської ОДА О.В.   УдовІ-Ченку, голові правління ВАТ «Полтавський ГЗК» В.В. Лотоусу, який у свій час сказав: «Нехай землю паюють, а потім нехай у людей викуповують ті, хто буде добувати залізну руду». Якби не було правильного, розумного політичного рішення  Віктора Вікторовича, розпаювання б землі не відбулося. Адже законодавство України цього не передбачає.

Антоніна Іванівна сердечно подякувала за підтримку С.А. Супруну, який не сказав «ні». Хоча попереднє керівництво Комсомольська було категорично проти розпаювання землі Дмитрівської сільської ради. Сільський голова дякувала за постійну підтримку Г.І. ШАРОМУ,  Г.В. НЕДІЛЬКУ, А.М. ЧОРНОМОРУ, М.П. ГОРОШКУ, А.О. РИКУСУ. Останньому за те, що виділив 70 тис. грн для оплати реєстрації державних актів на право власності на земельні ділянки. Особливу вдячність А.І. Прядко висловила на адресу ініціа- тивної групи, яка розпочинала цю добру справу ще в 2002 році. 

Почесне право вручення селянам державних актів, що дають право володіння землею було надано Г.І. Шарому та  С.А. Супруну. Першою отримала державний акт на право власності на земельну ділянку Р.М. ЛИХОДІЙ. 

Святковий настрій шановному зібранню створювали чудові виступи самодіяльних колективів Дмитрівки. Нехай не переводиться селянський рід на щедрій українській землі, а праця відданих їй трударів буде належно поцінована!

Таїсія ЛИМАНСЬКА.
Фото автора.