Амброзія полинолиста – небезпечний карантинний бур’ян, що відноситься до карантинних організмів, обмежено поширених в Україні. Через свою виняткову шкодочинність, негативний вплив на здоров\'я людей амброзія посідає одне з перших місць серед злісних бур\'янів. Кожного року зростає кількість людей, які страждають на алергію. Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини – має надзвичайно високу алергенну дію. В період цвітіння, з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання амброзійний поліноз. Кожна рослина амброзії виділяє мільярди пилкових насінин, які розповсюджуються по територіях водою, вітром, птахами, тваринами, знаряддями обробітку ґрунту на велику відстань (майже на 50 км). А коли потрапляє в органи дихання та очі, то викликає у людини сльозотечу, погіршення зору, підвищення температури тіла, кашель, головні болі, у найбільш чутливих – приступи астми. Лікування алергії, заподіяної пилком амброзії, довге і важке, а часом безрезультатне.

Засмічує бур\'ян усі польові, овочеві та плодові культури, пасовища, чагарники. Амброзія щільно росте на узбіччях автомобільних доріг та залізниць, берегах ставків і річок, пустирях та інших землях, будівельних майданчиках, територіях заводів, підприємств, машинних дворів, на вулицях і садибах населених пунктів.

В умовах міста  найефективнішим є механічний метод боротьби з амброзією, який полягає у її знищенні ще до цвітіння – необхідно скошувати  3-4 рази за літо, не давати утворюватися насінню, проводити просапку та культивацію міжрядь на присадибних ділянках.

Звертаємося до керівників установ, організацій та підприємств усіх форм власності, власників приватних домоволодінь з закликом активізувати заходи щодо боротьби з амброзією полинолистою на своїх та закріплених територіях, дворах, присадибних ділянках, городах.

Нагадуємо, що згідно з «Правилами благоустрою міста Комсомольська»  передбачено проводити роботу із систематичного знищення карантинних рослин, не допускаючи їх цвітіння,  на прилеглих та закріплених територіях.

Не виконання вимог Правил благоустрою міста тягне за собою накладення адміністративної відповідальності на порушників (ст. 152 КУпАП): на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб\'єктів підприємницької діяльності - від п\'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи велику шкідливість амброзії полинолистої, як для сільського господарства, так і для здоров’я людини, боротьба з нею є одним із важливих і першочергових завдань не лише комунальних підприємств, а й  усіх мешканців нашого міста.

Директор  ДЖКГ
П.Б. Василюк