Шановні комсомольчани!

alt26 квітня 2009р. минуло 23 роки від дня Чорнобильської катастрофи, яка озивається пекучим болем і стражданнями у багатьох родинах. Не випадково у календарі пам’ятних дат Указом Президента 14 грудня позначено як День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: це данина пам’яті людському подвигу, який здійснили у мирний час ліквідатори аварії.

У ті дні ліквідатори захищали не лише рідну землю і народ України, а й усе людство, і з честю виконали свій обов’язок. Ми маємо вчитися на помилках, робити все можливе, щоб подібне не повторилося, огорнути турботою тих, хто жертвував своїм життям, здоров’ям, рятуючи світ. У Комсомольську налічується 552 особи, які так чи інакше зазнали впливу атома. Усі ці люди користуються пільгами, передбаченими чиним законодавством, та міська влада у межах своїх можливостей теж намагається дбати про них.

На виконання міської цільової прогами по наданню допомоги на придбання ліків громадянам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, у міському бюджеті 2009р. було виділено 23,2 тис. грн. До дня Чорнобильської трагедії вдовам ліквідаторів аварії на ЧАЕС, інвалідам, дітям-інвалідам та дітям-сиротам виділялась матеріальна допомога із міського бюджету у розмірі 6 000 грн. Через міське управління праці та соціального захисту населення було оздоровлено групу дітей-чорнобильців у санаторії «Патрія» Одеської області; всього ж безкоштовними путівками на санаторно-курортне лікування цього року скористались 47 осіб з числа даної категорії.

Цим людям потрібна особлива допомога держави, увага громади, дієва підтримка у боротьбі з недугами та іншими життєвими негараздами. Відлуння біди стихне не скоро - її наслідки ще довго відчуватимуть на собі майбутні покоління.

Проте ми маємо з оптимізмом дивитися у майбутнє, вчитися на помилках, робити все можливе, щоб подібне не повторилося, і огорнути особливою турботою тих, хто жертвував своїм життям, здоров’ям, рятуючи світ.

Міський голова С.А. Супрун